Mé začátky

Poprvé jsem vyběhla v květnu trasu 3 km. Trasu jsem zvládla pomalým tempem a se zadýcháním. Druhý běh už byl daleko lepší, uběhla jsem trasu 5 km. Do běhu jsem se zamilovala a stal se mou srdeční záležitostí.

Mé začátky byly prakticky hned závodní. Od prvního běhání jsem po 14 dnech běžela svůj první závod na 5 km. V létě jsem běhala intenzivně 4x týdně a po 4 měsících běžela ½ maraton v Ostravě. Další mé trénování doprovázely závody na 10 km po zbytek roku.

Běhání se stalo mým koníčkem. Běhám proto, abych do svých dnů přinášela radost a relax. Běh mi udržuje fyzičku, postavu a díky němu jsem se seznámila se spoustou nových přátel, se kterými sdílím stejný zájem. Velmi ráda se účastním i běžeckých závodů, kde panuje naprosto skvělá atmosféra.

Dává mi skvělou náladu, pocit volnosti a vypuštění běžného stresu ze života získávám právě díky běhu. Běh je takový můj styl relaxace, kdy zapomenu na vše možné a prostě jen běžím. Pokaždé když doběhnu, mám na tváři úsměv a neskutečnou radost. A nesmím opomenout, že právě díky běhu si člověk vychutná krásy naší přírody.

V současnosti úspěšně odběhnout v pěkném čase ½ maraton v Olomouci, který jsem si vybrala jako svůj závod. Do budoucna je mým cílem odběhnout celý maraton. Ráda bych si zkusila zaběhnout i závody v zahraničí. Jedním z dalších mých životních cílů je také pověstná B7. Protože mám náročné cíle, budu muset tréninkům obětovat hromady sil a úsilí. Určitě na sobě budu muset pořádně „dřít“ a nezahálet. Je třeba zapojit více tréninků a nejlépe i posilování celého svalstva. Držím se hesla: snaha přináší výsledek.