Veronika Pilátová

Osobní motto: „Nic není zadarmo!.“

  • O mně
  • Vyhodnocení zátěžového testu
  • Tréninkový plán
  • Naběhané kilometry
  • Jaké používám vybavení

NovinkyModerní technologie

Z počátku jsem neměla sport tester, ale využívala pouze aplikaci v mobilním telefonu. Konkrétně aplikace Endomondo byla u mých běžeckých začátků.

Přečíst celý článek


Jak se bráním nachlazení

Na podzim vždy startuji obranou kůru plnou citronu a zázvoru. Začínám čajem z čerstvého zázvoru s plátky citrónu a lžičkou medu.

Přečíst celý článek


Porovnání osobních rekordů

Úkol napsat článek na porovnání osobních rekordů mi velmi zamotal hlavu. Běhám pro rekordy? Zněla mi v uších otázka. Neuměla jsem si odpovědět jednoznačné ANO. Důležitější je pro mne pocit z běhu a zdravotní benefity, které sport přináší.

Přečíst celý článek


Kompenzační cvičení

Ze začátku jsem necvičila vůbec. Měla jsem pocit, že je tak vše v pořádku. Nebylo. Zlobila mne žebra, stehenní sval a špatně se mi dýchalo. Skončila jsem u fyzioterapeuta.

Přečíst celý článek


Cíle pro podzimní závody

Mým hlavním cílem letošního podzimu je můj hvězdný závod Birell Grand Prix Praha 2016, který se koná 10. 9. 2016.

Přečíst celý článek


Jídlo v tréninku

V týdnu trénuji večer a o víkendu trénuji ráno, těmto dvěma režimům tedy i přizpůsobuji jídelníček. Lehké úpravy probíhají i dle pracovního režimu – pokud jedu na služebku musím si brát jídlo do auta.

Přečíst celý článek


Teplo

Na rovinu říkám, že trénink v teple prostě nezvládám. Ať dělám, co dělám, moje tělo se začne při teplotách nad 25 °C totálně přehřívat a veškerá sranda končí. Centrální procesor (mozek) přestává fungovat.

Přečíst celý článek


Kde nejraději běhám

Jsem dualista. Mám dva domovy a s tím souvisí i dvě oblíbené běžecké trasy. Jedno mají společné – řeku, kde jinde se taky můžete tak krásně schovat před vším povětřím.

Přečíst celý článek


Běžecké závody

Už jste si jistě všichni všimli, že nejsem žádná rychloběhna, spíše jsem šnekoběhna. Přesto pár závodů v roce absolvuji a moc mne to baví. Závody jsou totiž pro mne většinou společenskou událostí a možností se setkat se spoustou přátel.

Přečíst celý článek


Běh a partnerství

„Jdu ven.“ „ Dobře, užij si to.“ To jsou nejčastější slova, která slyším, když se chystám vyběhnout. Je to moc fajn a nechci se rouhat stěžováním, ale přijdou i chvíle, které tak jednoduché nejsou.

Přečíst celý článek


Mé běžecké vzory

Nevím, nevím, prostě nevím. To bylo první, co mne napadlo, když jsem dostala dotaz na mé běžecké vzory. Běhat jsem nezačala kvůli nikomu jinému než sobě.

Přečíst celý článek


Jak se mi běhá ve vybavení adidas

V rámci programu Sportisimo hvězdy jsme dostali vybavení, které nám výrazně usnadňuje naši misi, která je v mnohých případech už tak obtížná díky nemocem.

Přečíst celý článek


Běh a zranění

Dneska se mi píše článek velmi těžce, bohužel momentálně patřím na lavičku – nemohu běhat. Mám natažený stehenní sval a ne a ne se to zlepšit.

Přečíst celý článek


Běžecký jídelníček

Jsem gurmán, jedlík, labužník, každý by pro to použil jiné označení. Vždy jsem měla ráda jídlo, ale čím starší jsem byla, vyhledávala jsem kvalitnější a kvalitnější suroviny a restaurace.

Přečíst celý článek


Trénink při práci

Čas byl pro mne vždy věcí, které nebylo nikdy dost. Aktuálně je to ještě horší. Čas je pro mne momentálně komoditou, kterou bych mohla vyvažovat diamanty.

Přečíst celý článek


Tréninkový kemp

Na email přistál program běžeckého kempu. Start jsme měli dobrovolným tréninkem v pátek po 17hod ve Sportovním centru Nymburk. Trénink se postupem času z dobrovolného stával s každým dalším emailem ještě dobrovolnější.

Přečíst celý článek


Sportovní prohlídka

V rámci programu jsme dostali možnost absolvovat fyzické testy zaměřené na tréninkové tepové frekvence a laktátovou křivku. Na otázku, zda do toho jdu, jsem ihned řekla ano.

Přečíst celý článek


První dojmy z tréninku

Nemohla jsem tomu uvěřit. „Vybrali mne.“ Prolétlo mi hlavou. Obrovská radost a ještě a ještě větší závazek pořádně máknout. Musím se přiznat, první telefonická věta mého trenéra mne vyděsila.

Přečíst celý článek


Mé začátky

Jsem hlava dubová, řekla jsem si jednou na začátku týdne, že koupím boty a začnu běhat. Hledala jsem sport, který můžu provozovat kdykoliv.

Přečíst celý článek