Moderní technologie


Z počátku jsem neměla sport tester, ale využívala pouze aplikaci v mobilním telefonu. Konkrétně aplikace Endomondo byla u mých běžeckých začátků. Po zaregistrování mi nabídla na 30 dní Premium verzi, která mi umožnila start s personalizovaným tréninkovým plánem. Nejlepší možný start, který jsem si mohla přát. Ze začátku se asi každý cítí jako Rocky a má potřebu běhat dál a rychleji. Bohužel tento systém často přinese brzké zranění běžce. To se mi v mých začátcích vyhnulo. Endomondo mne krotilo na reálné výkony, které neubližovali mému tělu.

S postupem času mi ale Endomondo přestalo stačit a tak po zhruba roce jsem po dlouhém vybírání koupila Garmin Vivoactive. Mé krásné hranaté krásky. Nebojte, design opravdu nebyl tím zásadním, proč jsem si je koupila. Především mne nadchla jejich multisportovní režim. Běhání je skvěle měřené, o tom snad u značky Garmin nemůže být pochyb, ale i plavání nebo chůzi si moc užívám. Obzvlášť u plavání jsem se z občasného plácání posunula do fáze tréninku.

Obecně mne baví sledovat své statistiky a porovnávat svoje výkony s ostatními běžeckými známými. Pokud ještě běh neměříte, můžu to jedině doporučit, protože Vám to vlije novou energii do žil.