Sportovní prohlídka

V rámci programu jsme dostali možnost absolvovat fyzické testy zaměřené na tréninkové tepové frekvence a laktátovou křivku. Na otázku, zda do toho jdu, jsem ihned řekla ano. Moc jsem se těšila. Dlouho jsem o tom uvažovala, ale sama jsem se nemohla rozhoupat k činům. Tohle prostě byla příležitost! 

V den D jsme se sešli s dalšími 5 běžci a běžkyní v „laboratoři“ Vital Praha. Převlékli jsme se. Trochu společně popovídali a už jsem byla na řadě. Nejdřív jsme si s Mgr. Alešem Tvrzníkem popovídali na téma mé výkonnosti a stanovili rozpětí, v jakém bude nejlepší, aby test probíhal. Následně mi paní doktorka Bučková odebrala první vzorek krve z ucha a začala dřina. Odběr krve se následně opakoval mezi každým rychlostním intervalem. Musím říct, že jsem z pásu slézala rudá jak rak. 

Výsledky dopadly dle očekávání: hodně svalů ale i hodně tuků. Nejdůležitějším pro další trénink a vývoj výkonnosti bylo stanovení tréninkových prahů dle tepové frekvence. Mám za sebou pár prvních tréninků dle tepové frekvence. Nakoply mne! Najednou jsem se zbavila pocitu beznaděje z tvrdých tréninků, které jsem nemohla dát. Makala jsem dál tvrdě, ale už to bylo ve stylu „vydám se na krev a dám to“ nikoliv „bože, já jsem tak špatná.“