Běžecké závody

Nejen běžecké závody v sobě skrývají obrovskou dřinu a odhodlaní, ale také samotná příprava na ně. Zároveň ale, pokud se závod podaří, skýtá krásný pocit z překonávání vlastních cílů a limitů. Na běžecké závody se proto vždy těším. Přestože za nimi stojí velké úsilí a dřina, právě závody jsou to, na co téměř každý den trénuji a co mě „nutí“ posouvat svoje hranice.

I když se závod ne vždy povede, v cíli téměř pokaždé převládá pocit štěstí.
Ať už z toho důvodu, že jsem závod doběhl a mám tedy splněno a odběháno, anebo proto (což je daleko příjemnější varianta), že se mi podaří zaběhnout pěkný čas.

Každý závod má pro mě nějaké to kouzlo.
Větší závody jako třeba série závodů RUNCZECH mě udivuje svojí skvělou atmosférou a organizací. Menší závody v okolí mě zase baví svojí téměř rodinnou atmosférou. Na jednom z těchto závodů dokonce přítelkyně pomáhala psát diplomy a vypomohla i s organizací. Byla nadšená. Na většině z těchto menších závodů také potkávám řadu kamarádů a běžeckých kolegů, proto se na tyto závody vždy těším. Jejich podstatou není jen závodění jako takové, ale vyznačují se jistou dávkou kolegiality a zdravého, přátelského soupeření.

Díky běhaní a účastem na různých závodech jsme se s přítelkyní také mohli podívat na různá méně čí více vzdálená místa České republiky. Nikdy bych nevěřil, že právě běhání mě dostane i do světa. To se podařilo na podzim minulého roku (2015), kdy jsem se zúčastnil jedinečného maratonu v Aténách. Díky Sportisimu letos zažiji i maraton v Berlíně, na jehož organizaci (přes 40 000 běžců) jsem nesmírně zvědavý.

V neposlední řadě bych chtěl zmínit skvělou podporu mé přítelkyně, která mě doprovází na každém závodě a také mé rodiny, která je na mě hrdá a já jsem rád, že jim tímto dělám radost a věřím, že ji budu dělat i nadále. Neběhám totiž jen pro sebe, ale i pro ně.