Cíle pro podzimní závody


Mým velkým cílem a hlavně motivací pro podzimní část běžecké sezóny se stal maraton v Berlíně, a to především díky Sportisimu, které mi zajistilo účast na tomto více než 42 kilometrů dlouhém běhu. Jedná se o jeden z největších maratonů na světě. Společně se mnou se na start 25. 9. 2016 postaví přibližně 40-45 tisíc běžců. Tento běžecký závod je pro mě velkou výzvou a zároveň bych si přál jeho prostřednictvím napravit nepříliš povedený cílový čas z maratonu v Praze z května letošního roku a přiblížit se k času 3:15:00. Tento maraton bude pro mě obrovský zážitek, na který se už moc těším.

Ještě před tímto podzimním závodem mě ale čeká Birell Gran Prix, běh na 10 km naším hlavním městem, který pro mě bude přípravou právě na německý maraton. Na této trati bych rád zaběhl čas kolem 38 minut. Přece jen jsem tento rok na kratších tratích (oproti maratonům a půlmaratonům) zaznamenal výrazný pokrok, který bych rád potvrdil a zároveň si běh noční zářijovou Prahou užil.

Dalším závodem, který mě v podzimních měsících ještě čeká, a který stojí za zmínku, je u nás v Brně velice oblíbený běh Vokolo Priglu. Jedná se o běh na 14,1 km v okolí brněnské přehrady. Tento, pro mě domácí, závod mám velice rád. Běží se v nenáročném terénu a má úžasnou atmosféru. Běh Vokolo Priglu mě čeká v říjnu, 14 dní po Berlínském maratonu a po něm bych si od závodů možná na chvíli odpočinul. Od běhání ale určitě ne.