Porovnání osobních rekordů


S výjimkou půlmaratonu se mi letos na ostatních tratích (maraton, desítka, pětka i hodinovka na dráze) podařilo vylepšit své osobní rekordy. Neusínám však na vavřínech a motivace se zlepšit a posunout se dál mi rozhodně nechybí. Především pokořit svůj dosavadní nejlepší čas na půlmaraton je můj největší cíl do další sezóny.

Mimo jiné i na 5 km jsem si letos na dráze vytvořil nový osobák. Tuto vzdálenost jsem zaběhl za 17:43, což bylo téměř o minutu lepší než můj dosavadní nejlepší čas. Věřil jsem si i na pokoření osobního rekordu na 10 km a také jsem si svá očekávání splnil. Čas jsem oproti loňsku zlepšil na dráze o více než minutu. Sám sebe a tím i svůj nový osobní rekord na deseti kilometrech jsem ještě předčil na pražském závodě Birell Grand Prix, kde jsem doběhl v čase 37:12.

I hodinovka na dráze se mi podařila lépe než v předchozích letech. Místo loňských 14,8 km jsem za hodinu stihl uběhnout necelých 16 km. Na závěr se mi také podařilo zlepšit se na maratonu. Čipový čas doběhu na skvělém maratonu v Berlíně ukazoval 3:13:44 oproti, pro mě nepříliš povedenému, času kolem 3:34:00 na jednom z předchozích závodů na 42,195 km.

Vím, že na delších tratích je v mém případě i nadále co zlepšovat, což mě motivuje do dalších tréninků. Také i proto se těším na zimní přípravu a udělám maximum pro to, abych byl na jarní vrcholy co nejlépe připravený a pokořil opět své vlastní limity.