První dojmy z tréninku

Po tom, co jsem loni v listopadu doběhl úžasný, přesto náročný aténský maraton, následoval zasloužený několika týdenní odpočinek. Brzy mi však běh začal chybět a moje myšlenky se zatoulaly k tomu, zda v sobě najdu pořádnou motivaci, zkusit se posunout ještě o kousek dál. V té době se mi také podařilo uspět v projektu Hvězda adidas SPORTISIMO 2016, a bylo rozhodnuto.

Opět jsem obul běžecké boty a postavil před sebe další cíle, které jsem se rozhodl zdolat. V tomto duchu jsem na sobě tedy začal pracovat, k čemuž mi dopomohla i spolupráce s brněnským trenérem Tomášem. Je až neuvěřitelné, jak mě touha překonat sám sebe a stát se lepším, žene v tréninku až do vypětí všech sil. Nyní běhám o hodně víc než dřív a současně u mě převládá dobrý pocit z tréninku nad únavou. Také se vždy těším na každý další den, kdy opět vyběhnu.

Díky tréninkovým plánům se mé rutinní každodenní běhání změnilo v zajímavý a pestrý trénink. Občas je to dřina, ale sám sobě bych neodpustil, kdybych tuto přípravu šidil. Přece jen to dělám hlavně pro sebe a věřím, že veškeré úsilí zúročím už v některém z jarních závodů anebo na maratonu v Praze. Mám před sebou další výzvy a díky Tomášovi věřím, že jdu správnou cestou.