Trénink při práci 

Plnění tréninku během pracovních dnů je náročnější, ale už jsem si na to za ty roky zvykl. Ráno do práce většinou vyklušu a po skončení pracovní doby se vydávám plnit stanovený tréninkový plán. Na můj zajímavý způsob dopravy do zaměstnání (po svých) si již kolegové přivykli. Tento způsob tréninku je časově výhodnější, jelikož spojím nezbytné zaměstnání se zábavným tréninkovým procesem do jednoho a domů se vracím relativně brzy. 

Běhám samozřejmě i ve dnech volna. V těchto dnech, tedy většinou o víkendech, se snažím vybíhat časně z rána, ať mám pak zbytek dne volný a můžu regenerovat a věnovat se i jiným činnostem. S plněním tréninkových plánů nemám z časového hlediska žádný problém. Vše se dá zvládat, a pokud běh člověka i baví, tak si sám čas najít chce. Toto je i můj případ. A nyní předávám pomyslné pero své přítelkyni, která Vám řekne něco málo o tom, jak na běh reaguje mé okolí. 

Svého přítele Zdendu v běhání plně podporuji už od jeho běžeckých začátků. Chodím s ním na veškeré závody, fandím mu, sdílím jeho běžecké úspěchy a při různých příležitostech ho obdarovávám běžeckým oblečením, doplňky nebo startovným na nejrůznější závody. Přemýšlela jsem, jak sladit naše koníčky tak, aby se doplňovaly a my pak mohli trávit více času spolu i jinými věcmi, které nás oba baví. Našla jsem řešení. Jelikož i tak jsem se účastnila všech jeho závodů a navíc se ráda věnuji fotografování, tak jsem se částečně vyprofilovala na focení nejen Zdendy při závodech, ale i ostatních běžců. Běžecké závody se tak staly koníčkem nás obou.

Někdy bych svého přítele sice chtěla mít víc pro sebe, neboť trénuje dost intenzivně, a když připočtu čas strávený v práci, opravdu se vídáme méně, než bych chtěla (která přítelkyně nebo manželka běžce si tuto skutečnost alespoň občas nepřipustí?), ale jsem opravdu ráda, že si našel takový koníček, který ho opravdu naplňuje. Existuje totiž mnoho horších způsobů, jak trávit volný čas.

I rodina a jeho blízké okolí Zdendu podporuje, obdivuje a zajímá se o každý závod, který náš běžec absolvuje. Pokud je to jen trochu možné, tak se vydají podívat a fandit mu na závody, které běží. Není tedy výjimkou, když Zdendu uvidíte před závodem nebo po něm stát v kruhu přátel, rodiny a těch nejbližších. Jak on sám často říká: ,,rodina a přátelé mi dodávají sílu makat, zlepšovat se a jít si za vysněnými časy“.