Hvězdy Sportisimo: Lenka Hofmanová report z 1/2Maratonu Karlovy Vary

běžela první 10km úsek štafety 2Run s Monikou Leitgebovou

Sobotní 1/2Maraton v Karlových Varech byl neuvěřitelný zážitek. Přestože jsem běžela "jenom" štafetu, měla jsem obrovský strach. Jestli to zvládnu, jestli doběhnu na předávku, jestli tam nebude Monča čekat příliš dlouho a co když budu předávat jako poslední. Ohromná frustrace a odpovědnost zároveň. Odpovědnost vůči všem, díky kterým jsem stála na startu.

Nástup byl rychlý: řazení v koridoru, houkačka a jde se na to. Celou dobu mi běželo hlavou, hlavně to nepřepálit, raději pomalu a celou desítku, než rychle a někde pokulhávat. A ono to šlo!!! Probíhám okolo 5. km a ani nevím, jak jsem se tam tak rychle ocitla. Když jsem vydržela bez zastávky až sem, vydržím až na 8. km, pak trochu vydechnu. Na občerstvovačkách přecházím do chůze a držím se slečny, která běží mně vyhovujícím tempem. Dotáhnu to s ní na 10 km a předávám Monče. Dostávám medaili a je mi báječně.

Když odcházím, zjišťuji, že jsem zdaleka nebyla poslední. Endorfiny se mi asi budou vyplavovat ještě minimálně týden a co víc si přát. Přeji to zažít každému, kdo o nějakém běhu teprve uvažuje. To si prostě musí zažít a prožít každý sám.

PS: Trenér Tomáš nechtěl, abychom běželi s muzikou v uších. Já jsem se vymlouvala na to, že se nemůžu slyšet "funět". Přiznám se, že ani nevím, co mi v těch uších vlastně hrálo. Šlo především o to, vnímat sama sebe a užít si to. A to se mi 100% povedlo.

Tomáš Ondráček

Osobní trenér Sportisimo Hvězd

Zhodnocení trenéra:

Lenča je prostě úžasná bojovnice. Od začátku projektu se postupně, ale jistě mění v běžkyni. Štafeta byla pro ni testem, jestli její tělo zátěž vydrží a zda se prokáže její dostatečně rozvinutá vytrvalost na uběhnutí 10km úseku štafety. Lenča vše zvládla na výbornou, i proto se stala jednou z nás. Všichni se spolu s ní radujeme a v její další cestě ji budeme nadále podporovat.