Hvězdy Sportisimo: Martina Ochmanová třetí na přespolním běhu!

1. 5. 2017 Přespolní běh na 15 km


Jak strávit sváteční 1. květen? Přece pohybem! Spolu s manželem Romanem a kamarádem Jirkou jsme kývli na pozvání našich přátel, a sice běžet přespolní závod na 15 km v rámci tradičního Pochodu kolem Václavovic.

Já většinou běhám po rovinkách, takže pro mě převýšení 300 m byla velká výzva. Byla jsem vděčná, že mi kluci neutekli, protože pro ně byl (na rozdíl ode mě) tohle opravdu jen lehký trénink J. Pamatuju se, že pár let zpět jsem se tam někde na trase ztratila, vůbec nevím, proč jsem v průběhu běhu změnila barvu fáborků. Navíc jsem tehdy asi 16 km neběžela, ale šla. Orientace v terénu není moje silná stránka, ale zase jsem na 100 % věděla, že trasa je hezká a letos to bude zase povedené.

Ale zpět k závodu: vidina, toho, že se někde po cestě ztratím, mě motivovala držet s chlapy tempo J. A světe div se: nakonec jsme dorazili do cíle s časem 1:26 a umístili se na 3. místě! Překvapila jsem sama sebe – a o to větší mám z výsledku radost!


Ohlédnutí: Rekordní Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary

Pátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary ozdobily skvělé časy, když se nejrychlejšímu muži i ženě podařilo zaběhnout rekord závodu. Souboj elitních atletů byl napínavý až do poslední chvíle, kdy se o vítězi rozhodlo až v cílové rovince. V ní měl nejvíce sil Wilfed Kimitei, když přespurtoval tři soupeře a finišoval v čase 1:00:54. Také mezi ženami se rozhodovalo až v závěru a členka RunCzech Racing týmu Yvonne Jelagat zvítězila v čase 1:08:19. Recenze: Nike AIR ZOOM PEGASUS 33

V první řadě je dobré zmínit, že tento model je oblíbenou botou elitního světového běžce, čtyřnásobného olympijského vítěze a několikanásobného mistra světa Mo Faraha. Už to samo o sobě dodává botě punc kvality, protože který elitní běžec by trénoval ve špatné obuvi?
Zveme vás: Na O2 Pražskou štafetu 4x5 se chystá Leoš Mareš nebo kapely UDG a Eddie Stoilow

Jeden z nejoblíbenějších běžeckých parků hlavního města, čtyřčlenné týmy, party pod širým nebem, koncerty a RunCzech. To je O2 Pražská štafeta 4x5 v režii RunCzech, která se letos poběží nově ve dvou dnech! Celkem osm tisíc běžců rozpohybuje Stromovku ve středu 14. a ve čtvrtek 15. června. Mezi nimi nebudou ani letos chybět známé tváře v čele s Leošem Marešem, Pavlem Pafkem nebo kapelami UDG a Eddie Stoilow.