Hvězdy Sportisimo: Petr Vlach na NN NIGHT RUN BRNO

13. 5. 2017

Do tohoto nočního běžeckého závodu mě na poslední chvíli „uvrtala“ moje žena Eliška spolu s trenérem Hvězd Sportisimo Tomem Ondráčkem. Nestihl jsem se na to ani nijak duševně připravit, ale přesto jsem do toho šel (samozřejmě celým srdíčkem, jak je u mě zvykem).

Trasa vede po stezce, kde pravidelně trénuji, takže víc než na závodu jsem si připadal jako na tréninku. Po startu mě hned všichni předběhli, ale já jsem si stále opakoval slova trenéra „Nepřepálit začátek“ a zůstal v klidu (stejně je to všechno v hlavě). Postupně jsem začal pozvolna přidávat a začal předbíhat lidi, kteří již po kilometru začali popocházet. 

Petr Vlach

#hvezdaPetr

@losgardos

Po pátém kilometru jsem dohnal jednu běžkyni, která mě dotáhla až do cíle, jelikož pokaždé, když jsem ji už začal předbíhat, tak přidala a znovu byla přede mnou. Nakonec mi v cíli děkovala, že beze mě by neměla ta super čas. Běželo se mi relativně dobře, ono to noční běhání s čelovkou holt má své kouzlo. Podél trati sice nebyli žádní fanoušci, fandili jen pořadatele a policisté, ale i přesto mě to vždy nakoplo a vehnalo mi i úsměv do tváře, když mi paní na 2. km oznámila, že už je to jen kousekJ. (Nebyl.)

Nakonec jsem doběhl v krásném čase 1:14:01, ale s tím, že hodinky mi naměřily 10,4 km místo deklarovaných 10 km. Průměr lehce nad 7:00/km mi udělal radost a namotivoval mě. Výsledek? Makám na sobě dál.

A o to tu běží.


Ohlédnutí: Rekordní Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary

Pátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary ozdobily skvělé časy, když se nejrychlejšímu muži i ženě podařilo zaběhnout rekord závodu. Souboj elitních atletů byl napínavý až do poslední chvíle, kdy se o vítězi rozhodlo až v cílové rovince. V ní měl nejvíce sil Wilfed Kimitei, když přespurtoval tři soupeře a finišoval v čase 1:00:54. Také mezi ženami se rozhodovalo až v závěru a členka RunCzech Racing týmu Yvonne Jelagat zvítězila v čase 1:08:19. Recenze: Nike AIR ZOOM PEGASUS 33

V první řadě je dobré zmínit, že tento model je oblíbenou botou elitního světového běžce, čtyřnásobného olympijského vítěze a několikanásobného mistra světa Mo Faraha. Už to samo o sobě dodává botě punc kvality, protože který elitní běžec by trénoval ve špatné obuvi?
Zveme vás: Na O2 Pražskou štafetu 4x5 se chystá Leoš Mareš nebo kapely UDG a Eddie Stoilow

Jeden z nejoblíbenějších běžeckých parků hlavního města, čtyřčlenné týmy, party pod širým nebem, koncerty a RunCzech. To je O2 Pražská štafeta 4x5 v režii RunCzech, která se letos poběží nově ve dvou dnech! Celkem osm tisíc běžců rozpohybuje Stromovku ve středu 14. a ve čtvrtek 15. června. Mezi nimi nebudou ani letos chybět známé tváře v čele s Leošem Marešem, Pavlem Pafkem nebo kapelami UDG a Eddie Stoilow.