147 kg důkazů, že nemožné neexistuje

Ohlédnutí Petra Vlacha

„Všichni ti nabušení, štíhlí běžci se za mnou neustále ohlíželi a kontrolovali, jestli jsem normální, že se svojí rychlostí běhu a tělesnou váhou startuju tak zepředu.“


Zhodnocení trenéra

Petr Vlach

Zaběhnutý čas 2:42:41celkové pořadí – 8580. místo

O SPORTISIMO 1/2Maraton Praha 2017 můžu napsat snad jen jedno: byl to první závod, kdy mně od začátku až do konce pořád někdo předbíhal. Ne ale kvůli tomu, že bych zpomaloval, nebo ostatní zrychlovali, ale prostě proto, že tam bylo tolik lidí, že jsem neměl šanci se ani po 21 km dostat na konec závodu.

 

Startoval jsem z prvních řad a od začátku jsem si připadal, že tam nepatřím. Všichni ti nabušení, štíhlí běžci se za mnou neustále ohlíželi a kontrolovali, jestli jsem normální, že se svojí rychlostí běhu a tělesnou váhou startuju tak zepředu. Po pár kilometrech se to ale uklidnilo a už mně nikdo neřešil, protože měl každý dost starostí sám se sebou.

 

Prvních 10 km se mi běželo moc dobře, až jsem se sám sobě divil, jak můžu takové tempo držet, byl jsem pořád někde pod 7:15. Pak přišla první krize, kterou jsem naštěstí rozehnal na občerstvovačce a když jsem se dostal na 17. km, tak jsem věděl, že to je nejvíc co jsem kdy uběhl na jeden zátah. Bylo mi, jako bych se dostal do nějakého běžeckého deliria nebo jako bych si šlehnul něco velmi nelegálního. Tělo běželo tak nějak samo od sebe a já prostě věděl, že tohle doběhnu. 

 

Závod jsem dokončil v krásném čase 2:42:41, což bylo mnohem lepší, než jsem čekal. Atmosféra na závodě byla super a fandění lidí po celé délce trati člověka popohánělo dopředu. Už se těším na další půlmaraton.

U Petra dokonale platí známý slogan jeho běžeckého partnera, značky adidas: Impossible is nothing. K jeho famózního výkonu není co dodat. Snad jen to, že otevřel další cestu nejen sobě, ale všem lidem, kteří se bojí rozběhnout.