Hvězdy Sportisimo: Vladimír Marčík report z 1/2Maratonu Karlovy Vary

(čas: 1:14:23, 25. místo v celkovém pořadí, 3. mezi Čechy)


Již před závodem jsem si říkal, že odpolední běh mi bude svědčit lépe než ten ranní. A to se mi taky splnilo. I když jsem byl po posledních dvou týdnech docela unavený, na půlmaraton v Karlových Varech jsem se dokázal kvalitně připravit, zregenerovat tělo a opět zaběhnout kvalitní čas, díky němuž jsem se poprvé ocitl na bedně… chci říci stupních vítězů. 

Po domluvě s trenérem Tomášem a dřívějším selhání na PIM jsem si řekl, že na začátku závodu se nestrhnu s davem a poběžím si svůj standard, abych závod zaběhl bez větších problémů. To se mi podařilo, závod jsem si užíval, atmosféra byla úžasná, dokonce lepší než v Praze. Okolo 13. km jsem zjistil, že se pohybuji na 3. místě mezi českými vytrvalci, což mi dodalo na poslední kilometry síly. Do cíle jsem doběhl s 10 sekundovým zpožděním oproti mému osobáku z Prahy, ale kdo se o běh a Runczech Tour zajímá, ví, že karlovarský půlmaraton je nejtěžší závod celého běžeckého seriálu. Děkuji Všem přátelům, fanouškům a všem Hvězdám Sportisimo za skvělou podporu během celého dne v Karlových Varech.


Tomáš Ondráček

Osobní trenér Sportisimo Hvězd

Zhodnocení trenéra:

Vláďa dokázal běžet na hranici svého osobního rekordu i na této profilově těžší trati. Je však stále na začátku své cesty běžce, potřebuje dál trénovat a jen čas ukáže, kam až dokáže svoje výkony posunout. Určitě má předpoklady výrazně zlepšit svoje maxima. Závod mu ukázal všechny radosti, co běh přináší. Stál na pódiu s nejlepšími, to je pro něj silná motivace do dalšího tréninku.