Na prodejnách si dáváme pauzu jen na Velikonoční pondělí 1. 4. Využít můžete náš e-shop, ten jede celé svátky bez přestávky. 

Původně školku okrasných dřevin nechal vysázet hrabě kvůli tomu, aby měl „zásobárnu“ okrasných stromů pro zámecký park, který postupně budoval u nedalekého zámečku. Teprve později od svého záměru upustil a přeměnil školku na arboretum, trvalou sbírku dřevin. Sami vidíte, kolik jich tady je. Ke každému patří zelená tabulka. Prohlédněte si je pořádně. Americká zahrada čítá na 200 druhů jehličnatých i listnatých stromů, ve kterých převažují dřeviny původem ze severní Ameriky, ale nechybí ani druhy z Evropy a Asie. K evropským unikátům patří stromový exemplář dřínu květnatého. Na zajímavém tvaru tohoto keře se brzy zjara objevují poupata, která nečekají na listy a při prvních teplejších dnech začínají pomalu rozvíjet svoji barevnou krásu. Jeden z nejzajímavějších exemplářů je jedle Douglasova, poprvé zde vysazená roku 1827. Jde o jednu ze tří nejstarších douglasek v Evropě. Dalším unikátem, jediným svého druhu rostoucím ve střední Evropě, je liliovník tulipánokvětý celolistý, jehož žluté květy vypadají jako tulipány. Velmi vzácné jsou také dva jalovce viržinské. 

Jalovec je ceněný zejména pro své vonné, lososově červené dřevo, které se používalo k výrobě tužek, nábytku, ale i destilaci vonného oleje, jež se využíval v kosmetice.

My však hlavně hledáme douglsku. Najdete ji, pokud se budete držet hlavního chodníčku, skoro až na konci zahrady.

Jak se douglaska jmenuje latinský druhým jménem?