TIPY PRO NĚJ:


Příprava na závody
ANO EXISTUJE!



Závodů je opravdu široká škála a můžete se přihlásit, jak na běžecké závody, tak na vzpírání. 

Existuje ale nějaká osvědčená příprava, která může být stejná na všechny typy závodů?

Stanovte si svůj cíl a rozhodně k sobě nebuďte příliš měkcí, protože malé cíle dělají malé výsledky!


Nemyslete si, že pokud budete jen neustále trénovat, že dosáhnete nějakého zvláštního posunu a převálcujete tak ostatní. Cvičit víc než ostatní neznamená být lepší než ostatní. Naopak, pokud svému tělu nedokážete dát kvalitní jídlo, spánek a regeneraci (protahování, masáže, sauny, atp..) pravděpodobně dřív skončíte, než začnete, anebo bude výsledek poloviční. Život je o rovnováze a to platí i u sportu. To, co odcvičíte, musíte i vyregenerovat ;). ROZUMÍME? :)

 Ideální je před závodem požádat o radu trenéra z dané oblasti anebo aspoň někoho, kdo má s podobnými závody zkušenost. Zkušenosti jsou to nejcennější, co vám kdo může předat. Nestyďte se tedy a ptejte se i na sebemenší hloupost! závody hlavně nic neměňte a to prostě NIC! Nekupujte si den předem nové krásné hadříky a botičky a běžte v tom, co máte odzkoušené. To samé platí i u jídla a tréninků.S tréninkem si dejte pár dní před závody oddech a relaxujte.


V tom Vám může pomoci dobře vybrané fitness oblečení. Třeba to z nové kolekce Reebok.

Pokročilé technologie a důraz na inovace, funkčnost a estetický rozměr. To vše ztělesňuje nová kolekce Reebok Fitness. Vyzkoušejte funkční šortky, podprsenky, trika, tílka, legíny, boty, mikiny či tepláky v tréninku, díky pohodlí (a jejich krásnému vzhledu) už nebudete nikdy chtít jinak.

Pak už si jen závod užít, protože celé to děláte pro sebe a bude to vždy váš zážitek!;)


Váš Jakub Bína :)



TIPY PRO NI:



Strava



Je dobře, že se v poslední době o své zdraví zajímá čím dál více lidí a to nejen o cvičení, ale hlavně o stravu, jak už jsem nakousl v minulém článku. Tak si pojďme toto široké odvětví rozebrat trochu víc a říct si něco o stravě.

 

Hned na začátku bych rád napsal, že ne vždy musí být zdravé, co nám je tak prezentováno a to, že má něco na sobě nálepku fit nebo light, opravdu neznamená, že to fit a light je. I když přidáte před jméno FIT Miloš Zeman, tak pan prezident najednou neuběhne maraton. Takže nejdřív zapomeňte na tyto nálepky.

 

Další věcí je, že ne vše, co zdravě vypadá, opravdu zdravé je. Tím myslím hlavně odvětví kulturistiky (myšleno vrcholové), kdy vám každý, kdo zavodí, řekne, jaké strašné diety musí tělo vytrpět pro pár hodin na molu a hned potom do sebe všichni cpou cukr jak po záchvatu cukrovky.

 

Každý extrém je vždycky špatný a cílem by mělo být mít zdravé tělo jak uvnitř, tak i na venek. Důležitá je i trpělivost a vytrvalost, protože pokud se po prvním úspěchu zase vrátíte do svého starého režimu s chipsy a sušenkami, tak se brzo logicky setkáte i se starým já.

 

 

Pojďme tedy rozebrat pár praktických rad, které vám mohou pro začátek pomoci.

 

1/ CUKRY

Ve 20 letech se v USA rozhodovalo, co je vlastně špatně a co stojí za lidskou obezitou. Ve hře byly dva hráči. Tuky a cukry.Nakonec to tehdy tuky po nezávislém testu těžce prohrály a test odhalil, že za lidskou obezitou stojí právě tuky.Jenže už nikdy nikdo nemluvil o tom, že “nezávislé” testy platila Coca Cola. Dnes se naopak ukazuje, že podíl cukru ve stravě má na lidskou obezitu ten největší vliv.

 

Zjednodušeně řečeno: Tělo není schopné spalovat tuky, když je v krvi přítomen inzulín.

 

2/ TUKY

Tuky by měly tvořit až 50% podíl denního příjmu potravy. Teď nemluvíme o vysočině nebo Palmovém oleji, ale o zdravých tucích, které jsou pro naše tělo prospěšné. Zdravé tuky jsou obsaženy v těchto potravinách: ryby, ořechy, oleje, avokáda, vejce, apod.

 

Zdravý tuk je nejčistějším zdrojem energie a pokud vaše tělo naučíte pracovat na tucích, rozhodně na váze nepřiberete a naopak se podkožního tuku rychleji zbavíte.

 

3/ VLÁKNINA A VITAMÍNY

Důležitou složku v naší stravě by měla být právě zelenina a to hlavně ta zelená, která je bohatá na vitamíny a vlákninu.

Vláknina hraje důležitou roli v tom, jak pracují naše střeva.

 

4/ SACHARIDY

Nejsem velkým zastáncem jídelníčků, kde hlavní roli hrají právě sacharidy a pokud je denní dávka (rozpočítáno na den) více jak 100-150g, tak už mi to přijde jako zbytečné plýtvání energií.

 

Tohle vysvětlím, protože pokud přijmete velké množství energie a ta pak nemá ve vašem těle využití, vaše tělo musí vynaložit další energii na to, aby vše zpracovalo – uložilo (takhle vám vznikají faldy:-) )

 

Problematika stravy se určitě nevměstná do takhle krátkého článku, ale může pro vás být prvním impulsem začít o stravě trochu přemýšlet a ne jen do sebe nacpat, co zrovna máme před sebou.

 

Zkuste místo brouzdání po internetu nebo koukání po fotkách svýho kámoše:)), věnovat trochu času a rozhlížet se kolem sebe, protože zdraví máte jen jedno a pak už může být pozdě