AKTUÁLNĚ: Od 1. 3. fungují naše prodejny v režimu bezpečných výdejních míst. Rádi vám vydáme rezervace a objednávky z e-shopu nebo vám zboží doručíme domů. Vrácení a reklamace zboží na místě jsou možné. Zjistit víc

Kalhoty

Outdoorové kalhoty od NORTHFINDER patří k tomu nejlepšímu na trhu outdoorového oblečení. Vydrží drsné podmínky, přizpůsobí se extrémním pohybům,a vedle toho poskytují stále potřebný komfort. Kdekdo dnes může vyrobit a prodávat levné kalhoty, ale výsledný efekt nenabídne ani zdaleka takový komfort, jaký nabízí odzkoušený kvalitní funkční materiál a naše výrobní know-how.

 

Outdoorové kalhoty

Jsou navrženy do náročných přírodních podmínek a zvládnou širokou škálu outdoorových aktivit. Jsou oceňovány zejména pro jejich odolnou nepromokavou membránu, která nepropustí vlhkost a chrání před větrem. Ale také pro jejich prvotřídní elastické vlastnosti, kterým se vyrovnají pouze značkové materiály. Vše přizpůsobujeme komfortu nošení. Ten díky nastavitelnému elastickému pásu, posíleným švům v kritických místech nebo odvětrávání či prodyšným zónám daleko přesahuje běžné standardy této kategorie kalhot.

 

Trekingové kalhoty 

Představují univerzální kalhoty pro túru v lesích či po horách nebo lehké stanování. Receptem na prvotřídní trekingové kalhoty je kvalitní nylonový materiál, nejčastěji v kombinaci s elastanem, odzkoušená anatomická konstrukce a dlouholeté zkušenosti. Lehké, odolné a rychleschnoucí materiály umožňují vyrobit dobře padnoucí kalhoty s předtvarovanými koleny pro ještě vyšší úroveň volnosti pohybu. Právě proto se trekingové kalhoty těší velké oblibě u našich aktivních zákazníků.

 

Cestovatelské kalhoty

Kdo rád a často cestuje, ocení na kalhotách volnost pohybu a jejich univerzálnost. NORTHFINDER při jejich výrobě těží z designérských a výrobních zkušeností při šití směsových materiálů z bavlny a nylonu. Kalhoty šijeme z tenkých a rychleschnoucích materiálů ve volnějším střihu s charakteristickými kapsami. Díky kvalitnímu šití komponentů a namáhaných míst si naši zákazníci mohou jejich komfort vychutnávat na cestách několik let.

 

Materiál je základ

Při výrobě používáme pouze ověřené a kvalitní polyesterové nebo nylonové materiály. Jen ty garantují funkční stálost při dlouhodobém nošení. Naši dodavatelé membránových materiálů patří ke světové špičce a ze stejných materiálů vyrábějí své oblečení i některé celosvětově uznávané značky. Elastické tkaniny jsou skutečně elastické (alespoň 8 %, až 14 % elastanu nebo spandexu), a to ve všech směrech, což nás výrazně odlišuje od naší konkurence. Záruku materiálové kvality jen umocňuje ikonický výrobce zipů YKK, se kterým spolupracujeme téměř 20 let.

 

Kalhoty musí něco vydržet

Místo často užívaného jednoduchého šití NORTHFINDER aplikuje hustší šití nebo prošívání. Zóny, kde si to praxe žádá, posilujeme navíc odolnými materiály, které prodlouží životnost kalhot. Většina kalhot z naší produkce disponuje základní ochranou proti vlhkosti v podobě povrchové hydrofobnosti.

 

Kalhoty musí sednout 

Navzdory vysoké elasticitě všech materiálů jsou součástí našich kalhot i nastavitelné prvky. Jejich úkolem je fixovat oblečení na těle během aktivity a zabránit odhalování nechráněných míst. K takovým prvkům patří nastavitelný elastický pás, který poskytuje dodatečnou volnost, nebo pevné opasky pro komfortnější nastavení v kritických partiích. Zatahovací manžety spojí kalhoty s botami a brání pronikání nečistot, chladu nebo vlhkosti. Tam, kde se vyžaduje úspora hmotnosti nebo ještě vyšší paropropustnost, logicky najdou své uplatnění panely z elastické tkaniny.

 

S výkonem přichází pot 

Myslíme na to, a proto kalhoty do chladnějšího počasí vybavujeme dodatečnými větracími otvory na zip na místech zvolených v souladu s anatomií pohybu. Otvory rychle odvedou vlhkost a zároveň účinně ochladí nohy. Využití materiálů s vnitřním reliéfním povrchem (technologie GRID) zvyšuje cirkulaci vzduchu a snižuje vznik vnitřní vlhkosti. Jiným, stejně efektivním řešením, jsou tzv. hybridní kalhoty s kombinací větruodolných a mimořádně prodyšných, elastických materiálů, které jsou určeny například pro skialpinisty, běhání v zimě nebo zimní túry na běžkách.

 

Technologie posouvají design

Ve výrobě využíváme lepení ultrazvukem místo šití, což zvyšuje pevnost, odolnost spojení a zároveň usnadňuje například tvarování manžet, kapucí či límců. Části řezané laserem jsou přesnější, neotevírají strukturu hrany materiálu a umožňují vytvářet funkční ventilační otvory na různých druzích materiálů.

 

Trendy v outoorovém oblečení

Sledujeme světové trendy a ty jsou částí našeho DNA. NORTHFINDER přináší vždy mezi prvními ve svých kolekcích designové trendy.