AKTUÁLNĚ: Prodejny otevřeny pro nákup dětského zboží, ostatní si můžete vyzvednout po online objednání. Na místě lze vyměnit (jen dětské!), vrátit i reklamovat zboží. Zjistit víc

VRSTVENÍ OBLEČENÍ

 

NORTHFINDER je značkou outdoorového oblečení. Šijeme z prvotřídních materiálů, které se vzájemně doplňují svou funkčností. Bundy nebo mikiny počítají s využitím tzv. izolační nebo ochranné – třetí vrstvy. Naším cílem je spolehlivý tepelný komfort zákazníků při každé sportovní aktivitě mimo domov. Doporučujeme proto strategii vrstvení, která využívá specifika funkčnosti materiálů jednotlivých vrstev oblečení. Umožňuje efektivně reagovat na změny vnějších podmínek a snižuje hmotnost zavazadla, ale i počet druhů oblečení, které je třeba mít s sebou.

 

První vrstva – funkční

Jasnou volbou je funkční prádlo, které se obléká přímo na tělo, díky čemuž okamžitě odvádí pot od těla. Pokud nebude vaše spodní vrstva nasáklá potem, bude vaše tělo v suchu a teple. Tzv. fit – slim design je přiléhavé oblečení přímo na tělo, vyráběné z elastických materiálů nebo bezešvou technologií tkaní. Díky komfortu nošení a eliminaci zápachu se těší přízni i ovčí vlna v kombinaci se syntetickými vlákny.

Alternativa: V teplejších měsících může zdvojení první vrstvy nahradit střední vrstvu, což může mít efekt rychlejšího odvádění potu v případě vhodně zvolených materiálů.

 

Druhá vrstva – izolační

Střední, izolační vrstvě outdoorového oblečení dlouho dominovaly fleecové materiály. U nich se za dostatečný tepelný komfort platilo vyšší hmotností a nižší paropropustností. Při opotřebení ztrácel fleece částečně svou funkčnost a odolnost se zvyšovala opět na úkor hmotnosti a tepelného komfortu.

Nové izolační materiály, jako Primaloft® nebo Polartec® ALPHA®, které mají vynikající poměr hmotnosti, tepelné ochrany, prodyšnosti a trvanlivosti ,postavily tzv. izolační bundy do centra zájmu sportovců a nadšenců zimních aktivit. Vzniklo lehké, elastické, ale zejména prodyšné oblečení s izolačními vlastnostmi, které se podobají chmýří.

Nová izolační vlákna umožňují kombinaci více materiálů s různými funkcemi. Takové hybridní oblečení poskytuje optimální ochranu specifických anatomických zón a umožňuje výrobcům reagovat na rozdílné potřeby sportů.

Alternativa: Pokud neprší, je možné je použít jako vrchní vrstvu, protože většina materiálů má základní vodoodpudivou úpravu.

 

Třetí vrstva – ochranná

Třetí - nepromokavá vrstva nás ochrání před deštěm, sněhem a také větrem, ale zároveň musí být alespoň částečně prodyšná, takže nepřipustí kondenzaci vlhkosti uvnitř. Snad nejdůležitějším parametrem, který je třeba sledovat, je vodní sloupec.

Alternativa: Pokud pouze prší a není zima, lze ji použít přímo na první vrstvu.

Důležité: Vedle výběru velikosti přihlížíme i k tloušťce materiálů jednotlivých vrstev, případně střihu manžety na rukávech, kapuce nebo límce, aby bylo možné nakupované oblečení bez problémů vrstvit.