Poradna

Jak správně vybrat posilovací gumy nebo expandér?

Při výběru správného expandéru musíme dát pozor především na naši sílu, podle toho si vybíráme, jak velký odpor by měl expandér mít. Dále si také musíme určit, jak plánujeme s expandérem cvičit, podle toho můžeme vybírat expandéry s úchyty, posilovací gumy nebo textilní odporové gumy.

Při výběru byste měli zohlednit především druh cvičení, ke kterému se chystáte, svou tělesnou hmotnost a také svou výkonnost. Základní kritérium je tedy odpor. Pokud jste začátečník a nevíte jaký expandér zvolit, tak doporučujeme začínat spíše od menších odporů a postupně se dopracovávat k expandérům s větším odporem.

 

 

Posilovací gumy

Pravděpodobně nejpoužívanější variantou jsou klasické odporové gumy. Mají velkou škálu odporů, díky tomu jsou vhodné pro profesionální sportovce i naprosté začátečníky. Na výběr je také z mnoha rozměrů, takže je možné je používat na opravdu velké množství cviků, podle toho, jako potřebujete cvičit zrovna vy.

 

 

 

 

Koupit posilovací gumu

Expandéry s úchyty

Největší výhodou těchto expandérů jsou právě jejich úchyty. Tyto úchyty jsou obvykle z měkkého a pohodlného materiálu a poskytnou vám během cvičení větší komfort. 

 

 

 

 

Koupit expandér s úchytem

Textilní odporové gumy

Jde o variantu klasických odporových gum, která je vyrobená z textilních materiálů. Její velkou výhodou je příjemnější materiál, který při cvičení jistě oceníte a také jejich dlouhá životnost.

 

 

 

 

Koupit textilní odporovou gumu