Jak vybrat chrániče na brusle

 

Při bruslení na in-linech je velké riziko pádu, které je vyšší než při jízdě na kole. Může za to i delší brzdná dráha. Při jízdě na bruslích je spoustu faktorů, které mohou vést k vašemu pádu a které ani při největší opatrnosti nemusíte ovlivnit – nečistota na cestě, pohyb zvířat a nebo nepředvídatelný manévr jiné osoby.

Z těchto důvodů je potřeba nosit ochranné vybavení.

Nejzávažnější až fatální následky může mít zranění hlavy. Proto je bezpodmínečně nutné nosit přilbu (klidně i cyklistickou). Další doporučenou výbavou je kompletní sada chráničů na kolena, lokty a zápěstí s dlaněmi. Kolena a dlaně jsou to první, na co při pádu vpřed dopadnete.

 

Při výběru vhodných chráničů platí, že propracovanější a kvalitnější chrániče nabízejí větší pohodlí a prodyšnost. Tyto aspekty se vám budou hodit v případě, že na bruslích budete trávit velkou část svého volného času.

 

Velikost chráničů byste měli vybrat podle běžné velikosti oblečení, ale vždy se musí brát zřetel na to, zda nemáte silnější ruce nebo nohy. Chrániče nesmí být příliš těsné a nesmí vás tlačit.