Jaký typ kolečkových bruslí vybrat

 

Pro začátek je nejdůležitější určit, pro jaké účely budete brusle využívat. V naší nabídce naleznete brusle pro klasické bruslení, pro předvádění triků v parku, i pro hraní inline hokeje. Všechny tyto typy se od sebe zásadně liší. Například v agresivních bruslí určených do skate parku se Vám při výletu pojede velmi těžce. Proto si jako první musíte určit, jaké příležitosti brusle budete využívat.

Fitness in-line brusle

 

Nejpoužívanější typ inline bruslí. Jsou vhodné jak pro začátečníky, tak velmi pokročilé bruslaře/ky. Jsou charakteristické velmi pohodlnou botou, která poskytne dostatečný komfort i ochranu. Pro začátečníky doporučujeme volit brusle s průměrem koleček pohybujícím se okolo 80 mm. Opravdu pokročilý můžou zvolit i kolečka s průměrem 100 mm. Myslete ale na to, že čím větší kolečka zvolíte, tím větší rychlost dokážete vyvinout.

Brusle na inline hokej

 

Tento typ bruslí je určený především pro hráče inline hokeje, ale skvěle se hodí i pro bývalé hokejisty, kteří chtějí vyměnit led za beton. Oproti ostatním bruslím mají pevnější skelet, ale zároveň jsou méně pohodlné.

Dětské in-line brusle

 

Dětské brusle jsou charakteristické především svou nastavitelností přes několik velikostí (32-35 EU). Ve většině případů jsou použity měkčí a menší kolečka. Díky tomu je lehčí udržet stabilitu a zároveň nejsou tak rychlé. Existují také dětské brusle, u kterých můžeme vyměnit kolečka za nože a místo betonu vyrazit na led.