Výběr bruslí

Jak vybrat brusle? Pokud si nevíte rady s výběrem bruslí, tak jste na správném místě. Pokusíme se vám co nejvíce usnadnit výběr. Probereme si především, jak vybírat velikost bruslí u dospělých a u dětí.

Velikost bruslí

Jak vybrat velikost bruslí? Velice důležitý aspekt při výběru bruslí je správná velikost. Při výběru bruslí u dospělých doporučujeme koupit brusle, které mají o 0,5 cm delší stélku, než je délka chodidla. Pokud byste vybrali brusli s menší stélkou, budou vás zbytečně bolet chodidla a delší pobyt na ledě pro vás bude velice nepříjemný. Pokud zvolíte brusli naopak větší, tak se Vám bude noha v brusli posouvat a budete mít menší stabilitu.

 

Při výběru bruslí pro děti, kterým stále roste noha, doporučujeme koupit brusli se stélkou o maximálně 1 cm delší, než je délka chodidla. Chápeme, že dítěti noha stále roste, ale při koupi větších bruslí bude pro dítě bruslení obtížnější a naučení základů by mohlo trvat déle.

 

Výjimečně se u bruslí můžete setkat také s označením EE nebo D. EE je označení pro širší brusle. D je označení pro užší brusle.

 

Při výběru vám také doporučujeme pořídit si kvalitní ponožky, které vám zajistí větší pohodlí a sníží riziko tvorby puchýřů. Ideální hokejové ponožky by neměly mít šev u prstů.

Dospělý - stélka o půl centimetru delší než chodidlo

 

 

Jako další se podíváme jak vybrat holenní chrániče.