Výběr rukavic

Při výběru rukavic se budeme opět nejvíce věnovat velikosti. Ukážeme si způsob, jak změřit dlaň a následně podle toho vybrat správnou velikost. Ukážeme si také, jaké jsou rozdíly mezi základní a kvalitnější dlaní.

Velikost rukavic

Hokejové rukavice jsou rozděleny na dětské (YT), juniorské (JR) a seniorské (SR) a jsou značeny čísly 8, 9, 10, 11121314 a 15. Tato čísla znamenají délku od loketního kloubu k začátku nejvzdálenějšího prstu v palcích. Je důležité zvolit správnou velikost, protože při koupi menší rukavice vás budou švy nepříjemně tlačit a při koupi rukavice větší se vám může rukavice po ruce posouvat. Při koupi na eshopu si tedy stačí změřit ruku dle návodu níže.

Dlaň rukavic

Další aspekt, na který se můžete zaměřit, je dlaň rukavic. Už podle fotky můžete poznat, jestli je dlaň z jednoduchého materiálu, nebo z kvalitnějšího materiálu s oděruvzdorným vyztužením. U obyčejného materiálu je dlaň obvykle béžová nebo bíla a při častém používání vám může začít dlaň postupně tvrdnout a vy tak budete mít menší cit v rukou. U kvalitnějších materiálu má dlaň obvykle tmavší barvu a zároveň oděruvzdornou výztuhu, což jistě oceníte. Také vám dlaně vydrží déle měkké.