Jak vybrat badmintonovou raketu


Před výběrem rakety je důležité si určit, na jaké jsem hráčské úrovni a jaký vyznačuji herní styl. Začátečník, který si vybere útočnou raketu pro profesionála nevyužije její přednosti a bude mu spíše na obtíž.

Herní styl

Raketu s ideálními parametry právě pro vás najdete podle stupně své pokročilosti a zejména herního stylu, který vám nejvíce vyhovuje

 

 

Parametry a vlastnosti rakety přizpůsobíme svému hernímu stylu

 

  • Pružnost – Tužší raketa je vhodnější pro útočný styl, protože umožní rychleji odehraný míček. S pružnější raketou zase míček doletí dál i bez většího úsilí. Střední tuhost rámu je vhodná pro všestranné či začínající hráče.
  • Vyvážení – Rozložení hmotnosti v raketě má vliv na intenzitu úderu. Nejpoužívanější je rovnoměrné vyvážení na střed, vyvážení do hlavy umožňuje razantnější úder a akcentuje tak útočný prvek hry. Vyvážení do ruky je naopak vhodné pro defenzivnější hráče.
  • Délka – Standardní délku rakety 665 mm již dnes překonává o 10 mm delší, tzv. prodloužená badmintonová raketa, která opět podporuje útočný trend dynamičtějším úderem.
  • Hmotnost – Střední hmotnosti se pohybují mezi 80 a 120 g. Těžší rakety se hodí pouze pro rekreační hru. Lehčí rakety ocení techničtí hráči s menší razancí úderu.

  

 

Péče o badmintonovou raketu

 

Při skladování je vždy nutné dodržovat rady výrobce

 

Používané novinky v materiálech nejsou vždy zcela odolné proti teplotním výkyvům. Přílišné teplo nebo naopak mráz materiály deformují a raketu znehodnocují. Doporučujeme proto raketu přenášet a skladovat vždy v obalu či bagu. Do obalu vkládejte až po oschnutí, zabráníte tak poškození vysokou vlhkostí.

 

S raketou zacházejte přiměřeně opatrně. Grafit je náchylný na trhliny a při nešetrném jednání se nevyhnete poškození.

Badmintonové míčky

 

Péřové míčky – Nejkvalitnější závodní míčky z šestnácti husích per mají výborné letové schopnosti. Ty jsou ovšem vyvážené i vyšší cenou.

 

Plastové míčky – Levnější varianta vhodná pro trénink i rekreační hru. Podle pokročilosti a herních podmínek můžeme zvolit ze dvou barevných variant (bílé a žluté pro lepší viditelnost v zářivkami osvětlených halách) a tří rychlostní: