Poradna

Jak vybrat tenisovou raketu

 

Před výběrem rakety je nejdůležitější si přiznat, na jaké hráčské úrovni jsme. Protože tenisová raketa pro profesionála bude začínajícímu hráči ve hře spíše překážet a naopak. Raketa má mnoho vlastností, které nám určí styl a způsob hry, proto je důležité si před výběrem rakety určit, na jaké jsem hráčské úrovni a jaký styl hraní vyznáváme.Jak vybrat velikost gripu

 

Rukojeti Řada L1 – L5 standardně označuje šířku tenisového gripu s tím, že nejvyšší číslo znamená větší velikost. Nejběžnější mužskou velikostí je L4, větší mužská ruka bude potom potřebovat velikost L5. L3 je běžně označována velikost pro ženy a menší mužskou ruku.

 

Rakety pro děti

 
Pro výběr dětské rakety jsou nejdůležitější dvě věci. Výška dítěte a herní praxe. Čím lepší herní projev, tím může být raketa delší.
 
Orientační tabulka pro výběr dětské tenisové rakety 
 
velikost rakety – výška hráče – délka rakety 
 
 

Vybrat dětskou raketu

 

 

 

Rakety pro začátečníky


Jedná se o hráče, který s tímto sportem úplně začíná nebo hraje nepravidelně. Není zvládnutá technika úderu, problém s trefováním míčku správnou plochou rakety a celkově hráč si není při hře vůbec jistý. Hraje párkrát do roka. 
 
Ideální vlastnosti rakety
 

Vybrat raketu pro začátečníka

 

Rakety pro pokročilé

 
Jedná se o hráče, kteří hrají docela pravidelně, již mají lépe zvládnutou techniku úderu a větší razanci v úderu. Míče už dokáží trefovat správnou plochou. Vlastnosti začátečnické rakety jsou již nevyhovující. 
 

 

 

 

 

Rakety pro experty

 
Tento hráč má velmi dobře zvládnutou techniku úderu a přesně ví, kam hraje míč. Jedná se o trénovaného hráče, který vyžaduje určité vlastnosti rakety a už ví, co od rakety má očekávat. 
 

Vybrat raketu pro experta