AKTUÁLNĚ: Prodejny otevřeny pro nákup dětského zboží, ostatní si můžete vyzvednout po online objednání. Na místě lze vyměnit (jen dětské!), vrátit i reklamovat zboží. Zjistit víc

Technologie LOAP

 

OBLEČENÍ

STORMEX je speciálně vyvinutá technologie zpevňující tkaninu z polyesterových, nylonových nebo polyuretanových vláken se zesílenou strukturou, která spolehlivě odolává nepříznivým klimatickým a povětrnostním podmínkám. Díky této technologii vás materiál o vyšší gramáži, tloušťce a hustotě vláken ochrání před deštěm i ostrým větrem. Svými vlastnostmi je takové oblečení předurčeno pro náročné fyzické aktivity jako např. sjezdové lyžování.

AQUA PRO je prodyšná membrána speciálně vyvinutá pro svrchní oblečení, která umožňuje snadné a rychlé odpařování vlhkosti od těla. Větruvzdorná membrána AQUA PRO tvoří samostatnou nepromokavou vrstvu oblečení s vodoodpudivou úpravou. Takto upravená vrstva z polyesterových nebo polyuretanových vláken vás spolehlivě ochrání před nepříznivými klimatickými i povětrnostními podmínkami. Zároveň však umožní odpařování vlhkosti směrem od těla při náročné fyzické aktivitě.

DRYTECH je vysoce kvalitní polyuretanový zátěr funkčního oblečení. Zátěr s mikroporézní strukturou je velmi pevný v tahu i odolný proti protržení. Zátěr s technologií DRYTECH vás spolehlivě udrží v suchu v nepříznivých klimatických a povětrnostních podmínkách i při náročné fyzické aktivitě.

TSS - TAPE SEAM SEALING je speciální technologie termoplastické ochrany spočívající v důkladném podlepení švů.  Podlepené švy ze spodní strany svrchního oblečení zabraňují pronikání vlhkosti k tělu. Polyesterové nebo polyuretanové švy ošetřené technologií TSS vás spolehlivě udrží v suchu v nepříznivých klimatických i povětrnostních podmínkách.

POLYTHERM je nemačkavá izolační výplň z dutých vláken vyráběných pomocí trysek s jádrem určená pro svrchní oblečení. Na dotek příjemná vlákna získávají technologií POLYTHERM ještě větší objem a výplň tak vyniká vysokou úrovní tepelné ochrany. Speciálně upravený materiál je také odolnější vůči špíně, která je méně viditelná. Výplň s technologií POLYTHERM navíc vyniká tvarovou pamětí a zajišťuje díky ní zvýšený pocit tepla a pohodlí. Typ vlákna - duté vlákno. Počet kanálků - 1.

SOFTSHELL je pružný funkční materiál nové generace s vysokou odolností v nepříznivých klimatických a povětrnostních podmínkách. Zachovává si však i dostatečnou prodyšnost, díky které spolehlivě a rychle odvádí pot od těla. Softshell je odolný vůči oděru a ušpinění. Elasticita materiálu zajišťuje maximální pohodlí při běžném nošení i náročné fyzické aktivitě. Softshell plní svou funkci ideálně v kombinaci s funkčním prádlem a fleecovou vrstvou oblečení.

SOFTSHELL NO MEMBRANE je pružný funkční materiál nové generace s přiměřenou odolností v nepříznivých klimatických a povětrnostních podmínkách. Softshell bez membrány je prodyšnější než klasický SOFTSHELL a díky tomu ještě spolehlivěji a rychleji odvádí pot od těla. Softshell bez membrány je odolný vůči oděru a ušpinění. Elasticita materiálu zajišťuje maximální pohodlí při běžném nošení i méně náročné fyzické aktivitě. Softshell plní svou funkci ideálně v kombinaci s funkčním prádlem a fleecovou vrstvou oblečení.

TECHFLEECE+ je hřejivý funkční materiál s vysokou úrovní tepelné ochrany. Vyniká svou nízkou hmotností i při poměrně silném úpletu a prodyšnosti. Díky oboustrannému počesu je velmi měkký a poddajný. Snadno se udržuje. Ve spojení s vrstvou funkčního prádla a svrchní softshellovou vrstvou oblečení je ideální pro běžný pohyb i náročnou fyzickou aktivitu.

TRIFIBRE je unikátní polyesterová tkanina s charakteristickou strukturou zesílených vláken. Díky nim je speciálně upravený materiál lehký a prodyšný, velmi rychle odvádí pot od těla a skvěle schne. Mezi jeho přednosti patří i minimální mačkavost a zvýšená odolnost vůči skvrnám od potu. Tkanina s technologií TRIFIBRE je ideálním materiálem pro lehké sportovní oděvy a funkční prádlo.

THERMOCOOL je jedinečná technologie spočívající v optimalizaci přirozených termoregulačních schopností lidského těla. Materiál s technologií THERMOCOOL zajišťuje díky průřezu inteligentních vláken dokonalý a rychlý odvod vlhkosti od těla, ochlazení organismu nebo absorpci tepla v závislosti na konkrétních potřebách uživatele. Technologie THERMOCOOL se často používá např. ve funkčním prádle a ponožkách.

TECNOSOFT je pružný funkční materiál nové generace s přiměřenou odolností v nepříznivých klimatických a povětrnostních podmínkách. Jedná se o prodyšný materiál, který spolehlivě odvádí pot od těla, výborně chrání před větrem a udržuje optimální tepelnou izolaci od vnějších vlivů. Má dobré vlastnosti v oděru a nízké míře zašpinění. Vlastnosti Technosoftu ještě podpoří kombinace s funkčním prádlem a případně druhou vrstvou techfleecové vrstvy oblečení.

YKK zipy patří mezi nejkvalitnější zipy na světě. Jsou synonymem spolehlivosti, vysoké funkčnosti a dlouhé životnosti. Japonské YKK zipy jsou proslulé svým detailním zpracováním. Díky své voděodolnosti jsou YKK zipy určené především na svrchní oblečení do extrémních povětrnostních podmínek.

THINSULATE je špičkové mikrovlákno od firmy 3M s vynikajícími termoizolačními vlastnostmi. Díky nim se skvěle hodí jako izolační vrstva pro funkční oblečení a spací pytle určené i do extrémních podmínek. Mikrovlákno THINSULATE mají stejné vlastnosti jako duté vlákno, ale je výrazně lehčí. Poskytuje tak optimální ochranu proti chladu při minimálním objemu a hmotnosti. THINSULATE se jednoduše udržuje a čistí, vlákna mají dlouhou životnost. Nevyvolává alergie, je proto vhodná pro výrobky v přímém kontaktu s pokožkou jako jsou např. rukavice.

TECHFLEECE Velmi silný oboustranně počesaný fleece (100 % polyesteru) s vysokým vlasem z lícu i rubu. Ideální materiál na druhou vrstvu oblečení (mikinu, svetr).

ULTRAWARM - Silná oboustranně počesaná pletenina (100 % polyesteru) s jemnou lícní vazbou. Ideální materiál na druhou vrstvu oblečení (mikinu, svetr).

MEDIUM SUPER TECH - Technický lehký velmi pružný a hladký materiál (98 % polyesteru, 2 % elastanu) s funkcí odvodu vlhkosti - rychleschnoucí. Ideální materiál na první vrstvu oblečení (technické tričko, kalhoty).

MICROTECH - Technický velmi lehký pružný materiál (100 % polyesteru nebo elastanu) s jemně strukturovanou vazbou s funkcí odvodu vlhkosti - rychleschnoucí. Ideální materiál na první vrstvu oblečení (technické tričko, kalhoty).

SOFTECH - Technický středně lehký pružný materiál (100 % polyesteru) s jemnou strukturovanou vazbou s funkcí odvodu vlhkosti - rychleschnoucí. Ideální materiál na první vrstvu oblečení (technické tričko, kalhoty).

MAXITECH - Středně silný dvouvrstvý materiál (100 % polyesteru) - z lícní strany tenká technická pletenina s jemnou vazbou, z rubové strany fleece. Ideální materiál na druhou vrstvu oblečení (mikinu, svetr).

LIGHTECH - Středně silný jednovrstvý fleecový materiál (100 % polyesteru) - z lícové strany se strukturovanou vazbou, z rubové strany s počesem. Ideální materiál na druhou vrstvu oblečení (mikinu, svetr).

DOUBLETECH - Silný dvouvrstvý materiál (100 % polyesteru) - z lícní strany středně silná pletenina s výraznější vazbou pletení, z rubové strany jemný fleece. Ideální materiál na druhou vrstvu oblečení (mikinu, svetr).

TECH-IN - Technický lehký velmi pružný a hladký materiál (88 % polyesteru, 12 % elastanu) s funkcí odvodu vlhkosti - rychleschnoucí. Ideální materiál na první vrstvu oblečení (technická trička a kalhoty).

NEOTECH je středně silný dvouvrstvý pružný materiál (90 % polyesteru, 10 % elastanu) - z lícní strany technická pletenina s melanžovým efektem, z rubové strany tenká pletenina. Ideální materiál na druhou vrstvu oblečení (mikinu, svetr).

WATERPROOF - technologie, která tvoří nepromokavou voděodolnou vrstvu. Schopnost materiálu do určité míry odolávat tlaku vody. Tato povrchová úprava svršku se musí pravidelně udržovat a obnovovat impregnací materiálu.

BOTY

TRIPLETEX je prodyšná membrána umožňující snadné odpařování tělesné vlhkosti. Tato funkční vrstva se nachází v podešvi obuvi a odvádí od těla vodu vypařující se z chodidel. Membrána s technologií TRIPLETEX je vodonepropustná a vodoodpudivá s výškou vodního sloupce 10000 mm a prodyšností 1000 g/m2/24 h.

Batohy

AAS I - AIR ADJUSTABLE SYSTEM I je zádový systém vyvinutý speciálně pro batohy nejnáročnějších cestovatelů v dlouhodobě vysoké zátěži. Systém AAS I zajišťuje dokonalé rozložení nákladu a dodává batohu mimořádnou stabilitu i při maximálním naplnění jeho kapacity. Flexibilitou zádového panelu, který respektuje a kopíruje pohyby lidského těla, je zajištěno výborné odvětrání zad. Batohy vybavené zádovým systémem AAS I jsou předurčeny na náročné expedice, výkonnostní treky a jakékoliv další cesty s dlouhodobým nošením vysoké zátěže.

AFS - AIR FLOW SYSTEM je maximálně účelně řešený pevný systém pro batohy menšího objemu. Nosný systém AFS dodává batohům nepostradatelné zpevnění zad a umožňuje celkovou cirkulaci ohřátého vzduchu. Odvětráním zad získáte neocenitelné pohodlí během každodenního nošení především v letních měsících. Zádový systém AFS je ideálním řešením pro menší turistické batohy a batohy do města.

AVS - AIR VENTILATION SYSTEM je pevný zádový systém s jedinečnou zádovou konstrukcí umístěnou nezávisle na vlastním batohu. Prohnutá nosná konstrukce je obvykle vyjímatelná a nabízí tak další způsob nošení batohu. Systém AVS poskytuje maximální možné odvětrání zad, protože vlastní batoh nepřiléhá přímo k tělu. Zádový systém AVS je typický především pro menší turistické batohy a cyklobatohy.

ACS II - AIR COMFORTABLE SYSTEM II je propracovaný pevný nosný systém vhodný především pro batohy menšího objemu. Svou stavbou zaručuje účinné proudění vzduchu i při větším zatížení, zároveň však zajišťuje potřebnou oporu zad. Spolehlivý nosný systém ACS II se zpevněnými zády je vhodný především pro batohy do města určené ke každodennímu nošení.

SBS - SOLID BACK SYSTEM je spolehlivý pevný nosný systém pro batohy menšího objemu. Svou pevností a propracovanou stavbou zaručuje zádový systém SBS bezpečné uložení obsahu uvnitř batohu. Díky své konstrukční pevnosti se nosný systém SBS používá nejčastěji v odlehčených turistických batozích a do batohů s vnitřní vložkou na notebook.

VAS – VARIABLE AIR SYSTÉM je speciální pevný nosný systém VAS se postará o správnou polohu na zádech. Díky materiálu EVA je vysoce odolný. Jedná se o pěnový téměř nezničitelný materiál, který je potažen ochranou pevnou a vysoce prodyšnou síťovinou. Materiál EVA je velice lehký, proto batoh na zádech skoro neucítíte. Systém VAS je typický pro hikingové batohy menší litráže, kterým dodává maximální komfort pevnost a ventilaci.

SPACÍ PYTLE

POLYPLUS je vysoce kvalitní termoizolační náplň z dutého vlákna se skvělou úrovní tzv. „loftu“ – nadýchanosti. Náplň s technologií POLYPLUS chrání i při vysoké úrovni vzdušné vlhkosti, a proto se přednostně využívá do kvalitních spacích pytlů. Nezaměnitelnou měkkost a hebkost podobnou peří získává materiál díky vláknům ze silikonizovaného 100% polyesteru. Spací pytle s náplní POLYPLUS se snadno udržují a velmi rychle schnou. Další předností náplně s technologií POLYPUS je vynikající tvarová paměť, která po stlačení rychle vrací spacímu pytli jeho původní objem. Typ vlákna - duté vlákno. Počet kanálků - 1.

POLYPLUS EXTREME - je výplň vyvinutá tak, aby zajistila optimální rovnováhu skladnosti, tepla a trvanlivosti. Poskytuje měkkost a mimořádné teplo, i když je vlákno mokré. Má skvělé vlastnosti schnutí - schne 3x rychleji než peří, vynikající poměr hmotnost/teplo, lze prát v pračce a sušit v sušičce. Je nealergenní. Typ vlákna - duté vlákno. Počet kanálků - 1.

POLYPLUS LITE - je výplň konstruována pro použití v nízkých teplotách při zachování minimální hmotnosti. Poskytuje zvýšenou měkkost, větší tepelnou ochranu, mimořádnou trvanlivost po opakovaném praní. Po rozbalení vlákna díky své rozpínavosti rychle vyplňují prostor komor. Je nealergenní.

THERMOLITE QUALLO je vysoce kvalitní výplň do spacích pytlů speciálně vyvinutá tak, aby při minimální hmotnosti materiálu zajistila maximální termoizolační vlastnosti srovnatelné s peřím. THERMOLITE QUALLO je patentované sedmikanálkové vlákno firmy DuPont s antialergenní úpravou. Spací pytle s touto výplní je možné prát v pračce.

THERMOLITE EXTRA je vysoce kvalitní výplň vyvinutá speciálně pro použití v extrémně nízkých teplotách při zachování minimální hmotnosti materiálu. Termoizolační výplň s technologií THERMOLITE EXTRA je směsí tří druhů pružných spirálových dutých vláken s vysokou tvarovou pamětí. Dutá vlákna mají díky kvalitnímu provedení také dlouhou životnost.