Aktuálně: V plném provozu všechny prodejny po celé ČR 7 dní v týdnu! Přijďte osobně nakoupit nebo si vyzvednout své online rezervace. Více informací>

11 osvědčených tipů na dárky pro děti

Víme, co letí a rádi vám poradíme – nechte se inspirovat našimi vánočními tipy a dopřejte svým dětem nespočet zážitků, které skýtá aktivní způsob života.

„Dívej mami, jeduuuuu.“

Ten pocit, když na odrážedle ujedou první metry. Když poprvé v životě nasednou na vlastní kolo. Když už je tatínek nemusí držet za sedlo ani nepotřebují stabilizační kolečka, protože dokážou jezdit úplně samy.

 

První jízda na kole je pro vaše děti jedním z největších životních zážitků. A když s vámi vyrazí na první opravdický cyklovýlet, po cestě se zastavíte na zmrzlinu a nakonec zvládnete i těch posledních 5 km, kdy už jsou fakt unavené, zažijete opravdový pocit štěstí.

 

Dejte svému dítěti pod stromeček kolo a zajistěte mu tím radostné chvíle, na které pak bude vzpomínat celý život.

 

Ukázat vánoční tipy

„Spolužáci se ptali, odkud je ten batoh.“

První den ve škole a hned jsou za hvězdu. Spolužáci uznale pokyvují a ptají se, kde ten cool batoh sehnali, protože chtějí taky takový. Nehledě na to, že batoh má už od pohledu fakt pevná záda a vejdou se do něj všechny učebnice i svačina.

 

Vysloužit si respekt u spolužáků je pro děti k nezaplacení. Slušivý batoh jim to každopádně hodně usnadní. Zvlášť, když v něm mají tolik místa, že do něj dají cokoliv od učení přes komiksové časopisy až po věci na sport.

 

Zabalte svým dětem pod stromeček batoh, se kterým se budou těšit, co přinese každý další den.

 

Ukázat vánoční tipy

„Už aby skončila škola, chci si zajezdit.“

Betonový plácek, zábradlí, skokánky a hlavně parta skvělých kamarádů, kteří se každé odpoledne hecují, kdo na skejtu udělá lepší ollie nebo shove-it. Kdo na koloběžce zvládne backside a kdo barspin. Anebo kdo zkrátka jezdí rychleji.

 

Strávit odpoledne na skateboardu nebo koloběžce, v kruhu těch nejlepších kamarádů, je krásný zážitek sám o sobě. Ještě lepší ale je, když dokážou také vyhrát. Skákat nejvýše nebo jezdit nejrychleji.

 

Darujte jim pod stromeček novou koloběžku nebo skateboard, aby se mohly ve své partě vytáhnout. Aby naplno využily potenciálu, který v nich dřímá.

 

Ukázat vánoční tipy

„Na to jsme se včera dívali v televizi!“

Mickey Mouse! Nebo snad Blesk McQueen? Nééé, už víme, je to princezna Elsa z Ledového království! Děti milují, když si mohou hrát a mezi sebou hádat, kterou pohádkovou postavu má kdo nejraději.

 

Ještě větší radost jim však udělá, když je jejich oblíbená postava pořád s nimi. Na rukavicích, ve kterých lyžují. Na koloběžce, se kterou sjíždí prudké kopce. Nebo ve škole, když ji mají před sebou na penálu.

 

Pořiďte jim pod stromeček dárek s motivem oblíbené pohádkové postavy. Jejich očka se rozzáří tak, že pohádkovou atmosféru vykouzlí i u vás doma.

 

Ukázat vánoční tipy

„Mám promočená kolena, ale nevadí.“

Co na tom, že už mají úplně promočené oteplovačky. Červené tvářičky a fialové rty. A že už je nejvyšší čas, aby se vrátily na večeři. Odpoledne strávené sáňkováním na zasněženém svahu je tak super zážitek, že se jim domů prostě nechce.

 

Ještě přece musí zkusit jednu jízdu pozpátku. Jednu na břiše. Otestovat, co to udělá, když na sáňkách pojedou ve třech. A taky vyzkoušet, jaké manévry se dají provádět s tou super zimní koloběžkou s lyžinami.

 

Postarejte se, aby pro ně letošní zima byla jednou z těch, o které pak budou vyprávět vašim vnoučatům.

 

Ukázat vánoční tipy

„Ještě poslední hru, slibujeme.“

Porazit taťku ve streetballu. Nasadit jesle tomu namachrovanýmu týpkovi z vedlejší třídy. Vymotat celou obranu a zakončit akci střelou do vinglu. Právě tohle jsou chvíle, pro které má smysl trénovat a sportovat.

 

Ať už nejraději zkouší přímé kopy a penalty, chytá míče v plném sprintu nebo tráví hodiny na hřišti neustálým házením „trojek“ do basketbalového koše – postarejte se, aby k tomu mělo to nejlepší vybavení.

 

Kdoví, třeba z něj jednou bude nový Cristiano Ronaldo nebo Michael Jordan. A i kdyby ne – ta radost z výhry nad taťkou za to stojí.

 

Ukázat vánoční tipy

„Viděli jste to? To bylo jak Messi.“

Rychlá klička doleva, koloběžka, pojď sem kam jdeš, zasekávačka a…. střela do pravého horního rohu! Nou Camp na nohou, 100 000 lidí se raduje. „Táto, viděl jsi to? To bylo jak od Lionela Messiho!“

 

Dovolte jim, aby se staly svým fotbalovým idolem. Hvězdou Realu Madrid či Manchesteru United nebo spolehlivou oporou v bráně ala Gigi Buffon. Aby si vychutnaly krásný pocit z každé podařené akce a z každého vstřeleného gólu.

 

Stačí, když pod stromečkem najdou dres, rukavice nebo třeba chrániče.

 

Ukázat vánoční tipy

„Můžu spát ve stanu i doma na zahradě? Prosím.“

Ze začátku nejspíš budou trochu nedůvěřivé, ale hned po první noci se to změní. Až uvidí na obloze jasně zářit všechny hvězdy. Až budou usínat za doprovodu zvukového orchestru cvrčků. Až je ráno probudí první paprsky hřejivého slunce.

 

Spaní ve stanu si zamilují. Během stavění se možná budou nudit, ale jakmile vám pomůžou zatlouct kolíky, začne jedna z nejkrásnějších dovolených vašeho života. Čerstvému vzduchu, panenské přírodě a léčivému klidu se nic nevyrovná.

 

Udělejte radost sami sobě i dětem – a ukryjte jim pod vánočním stromečkem stan se spacákem.

 

Ukázat vánoční tipy

„Už se nemůžu dočkat dalšího tréninku.“

Ten pocit, když se můžou ve škole pochlubit, kolik daly včera gólů. Jak na víkendovém turnaji vyklepaly tým ze sousední třídy. Nebo jak je trenér i spoluhráči pochválili za obětavý zákrok před vlastní bránou.

 

S kvalitní floorballovou hokejkou se nebudou těšit jenom na zápasy, ale taky na tréninky. Každou akci, každý švih a každé zamíření budou mít pod kontrolou. A domů půjdu s pocitem, že jsou zas o něco lepší než včera.

 

Dopřejte jim, aby tento krásný pocit prožívaly po každém tréninku.

 

Ukázat vánoční tipy

„Koukejte, jak vysoko umím skákat.“

Skoky, hvězdy, přemety, kotrmelce ve vzduchu… na trampolíně můžou dělat tolik skvělých věcí. A když přijdou na návštěvu také děti od sousedů nebo spolužáci ze školy, rýsuje se odpoledne, na kterém se budou královsky bavit.

 

A až je skákání omrzí? Lehnou na dno trampolíny, pohlédnou na nebe a nechají sebou lehce houpat. Označí si uvnitř branky a s gumovým míčem zahrají fotbal. Nebo přizvou rodiče a nechají se vyhazovat do výšky.

 

Díky trampolíně už se vaše děti nikdy nebudou po škole nudit.

 

Ukázat vánoční tipy

„Můžu to projet celé bez brzdění?“

Ten nejlepší zážitek z jízdy na kole či kolečkových bruslích přichází ve chvílích, kdy posouvají svoje limity. Kdy cítí, že jedou na hranici nebo za hranicí svých schopností. A zároveň při tom cítí, že jsou v bezpečí.

 

S přilbou na hlavě se nemusejí obávat každého drobného pádu nebo nárazu. Nemusejí prudce brzdit tam, kde se to dá projet i bez brždění. Každý kilometr pro ně bude novou výzvou, kterou stojí za to pokořit.

 

Dopřejte svým dětem letos na Vánoce bezpečí i radost v jediném balíčku.

 

Ukázat vánoční tipy