Jak vybrat kompresní doplňky

pro vytrvalostní běhání

Pravidelně běháte, trénujete na maraton, jezdíte na kole nebo Vás baví raketové sporty? 

Pak jistě dobře víte, že vytrvalostní sporty jsou vysokou zátěží pro celý organismus a zejména svaly. Využijte proto pozitivní účinky sportovní komprese, zvyšte svůj výkon a zlepšete regeneraci!

Co je principem sportovní komprese?


Kompresní tkanina COMPRESSPORT během výkonu pevně obejme a stáhne sval či svalovou skupinu a omezí tak nechtěné otřesy při pohybu. Tím se omezí nebezpečí tvorby mikrozranění svalových vláken, která způsobují křeče a svalovou únavu.

 

Jak komprese funguje?


Precizní stažení také lehce stlačí krevní řečiště, díky čemuž dojde ke zrychlení průtoku krve směrem k srdci. Sval je rychleji zásoben kyslíkem, toxiny se z něj vyplavují dříve a nedochází k nepříjemným otokům.

 

A co regenerace?


COMPRESSPORT ale oceníte i po samotném sportovním výkonu. Výrazně zrychlí regeneraci svalů a Vy tak můžete absolvovat náročnější tréninky či závody dříve. COMPRESSPORT tak podporuje navyšování objemů výkonu bez zbytečných bolestí.

 

Majitel Temposport, dlouholetý triatlet Mikuláš Marcinko, dodává:

„Obliba sportovní komprese a jejího využití pro výkon i regeneraci v poslední době stoupá u profesionálních i amatérských sportov­ců. Jedná se hlavně o vytrvalostní sportovce, jako jsou běžci na dlouhé tratě či trailoví běžci, hráči skupinových sportů, triatleti, cyklisté či veslaři. Ti všichni oceňují přesnou kompresi produktů COMPRESSPORT, která jim umožňuje zkvalitňovat přípravu i zvyšovat výkony v závodech. Jsme velmi hrdí na to, že v této oblasti zastupujeme špičkovou značku švýcarské kvality.“

 

Jaké kompresní produkty Vám pomohou zaběhnout maraton?


Při přípravě na maraton je důležité nejen trénovat, ale také se na závod vhodně vybavit. Vysoce funkční, prodyšné a pohodlné kompresní oblečení COMPRE­SSPORT tyto náročné požadavky 100% splňuje.

Běh na tvrdém městském povrchu zatěžuje zejména lýtkové a stehenní svaly na nohou. Těmto svalovým skupinám ulehčíte použitím lýtkových kompresních návleků R2 v kombinaci s kompresními běžeckými šortkami. Šortky perfektně sednou a chrání stehenní svaly před nadměrnými otřesy při běhu. Pevná tkanina dokonale dýchá, kalhoty mají navíc ventilační zóny, ploché švy a praktickou zadní kapsu na drobnosti.

 

Značka COMPRESSPORT nabízí velmi širokou a zábavnou barev­nou škálu lýtkových kompresních návleků i návleky určené speciálně pro ochranu achilových šlach.

 

Stejně tak je důležitý výběr dresu nebo běžeckého trika. Skvělou volbou je třeba částečně kompresní běžecký dres TRAIL SHIRT s posturální podporou a ventilačními vrstvami. Ve spodní části je šest kapsiček na sportovní gely a další nezbytnosti. Dáváte-li přednost volnějšímu oblečení, sáhněte po triku TRAINING SHIRTS z funkčního materiálu a s dostatečnou ventilací na zádech navíc.

 

Kam s doplňky pro doplnění energie?


Maraton představuje extrémní výdej energie a obrovský nárok na výkonnost. Proto je nezbytné během závodu dobře plánovat pitný režim a doplňovat energii. Na občerstvovacích stanicích pohodlně doplníte tekutiny, ale energetické gely pro si musíte nést sami. Sami a ale víte, jak těžké soustředit se na běh, když máte nevhodnou, těžkou, poletující ledvinku. Pohodlný úložný prostor Vám poskytne novinka na trhu, elastický pás s kapsami FREE BELT. Vejdou se do něj porce energetického gelu a drobnosti jako je telefon nebo klíče. Pás věci obepne a ty tak zůstanou na svém místě i při běhu.

 

Pot v očích oslněných sluncem? Minulost!


Velmi důležitá je i pohodlná ochrana očí proti slunci. A stejně tak je třeba dobře odvádět pot z čela a vlasové části hlavy, abyste se mohli maximálně soustředit na výkon. A od toho je tu odlehčený sluneční kšilt Visor Ultralight , který nejen skvěle odvádí pot, ale prodyšná tkanina pásku zamezí nepříjemnému stékání potu do obličeje.

 

Uběhli jste maraton – gratulujeme! A co dál?


Regenerovat, regenerovat, regenerovat. Svaly ihned po doběhu zregenerujete protažením, masáží a pivem (jedno pivo Vám dodá potřebné ionty). Ke slovu se ale znovu dostávají i kompresní doplňky a oblečení, jejichž efekt oceníte nejvíce právě po skončení závodu. Zregenerují spodní části nohou a zmírní bolest nebo případné otoky. Tuhle práci skvěle odvedou kompresní podkolenky Full Socks, které cíleně tlačí krev směrem nahoru tedy k srdci. Pro odpočinek stehenních svalů jsou výborné zase kompresní šortky, případně kompresní návleky či kompresní kalhoty.Dobrá rada na závěr


Pokud se rozhodnete využít výhody kompresního oblečení či doplňků, vždy si vybírejte podle přesných tabulek velikostí. Příliš nízká úroveň komprese je neúčinná, příliš vysoká komprese může naopak způsobovat křeče či bolest. A tomu se právě chcete vyhnout.

 

Aktuální nabídku produktů COMPRESSPORT si prohlédněte zde

 

Přejeme Vám šťastný běh!