Nakupte a vyhrajte nadupané ceny v letní soutěži! Staňte se členem Sportisimo Klubu a automaticky vás zařadíme do slosování.

Víte, že si můžete zobrazit nabídku zboží ve vaší oblíbené prodejně?  │  Nastavím si později
Pánské - Quiksilver

Austrálie je rájem surfařů. Kde jinde tedy mohla vzniknout značka, která své počátky pojí právě s tímto sportem. Na konci šedesátých let chtěli australští surfaři Alan Green a John Law uskutečnit svůj sen: žít blízko Torquaye v Austrálii, vydělávat zde peníze a jezdit na těch nejlepších vlnách. Proto se rozhodli, že začnou obchodovat s kvalitními, funkčními a moderními šortkami pro surfaře. V roce 1970 realizovali svůj nápad a založili ve městě Torquay v australském státě Victoria společnost Quiksilver. Notoricky známé logo značky vytvořil Alan Green. Inspirací mu byl dřevoryt japonského umělce Katsushiky Hokusaie z 18. století. Do roku 1974 jejich šortky dosáhly kultovního věhlasu mezi nejlepšími jezdci světa. Po pobřeží a vlnách se firma rozhodla zaútočit i na horské svahy. V roce 1986 se značka poprvé objevuje na horách prostřednictvím kolekce oblečení pro snowboarding.

Logo Quiksilver (které tvoří vlna se zasněženou horou) dnes najdete nejen na stylovém oblečení, ale také na neoprenech, surfových prknech, plážovém, snowboardovém a lyžařském oblečení a na dalších produktech, které jsou nezbytné pro všechny „boardsporty“, kde se mísí originální design s vysokými technickými nároky.