FITFAB Well: Revoluční program s pomůckami, který Česko ještě nevidělo!

Polovina roku je za námi a to znamená, že si pro nás parta FITFAB Strong opět přichystala nový fitness program. A Sportisimo bylo zase u toho!

 

Co vás vlastně čeká a jak to funguje? 

 

Program FITFAB Well je zaměřený na všechny skupiny, které se většinou do klasických online fitness programů zapojit nemohou. Na své si přijdou ženy v těhotenství, po šestinedělí a všichni, co mají problémy s koleny nebo zády. 

 

Všechny zmiňované skupiny si z určitých tělesných nebo zdravotních důvodů nemohou pustit jakékoliv fitness video, které si zamanou, ale musí se řídit určitými pravidly, která jsou v jednotlivých videích zohledněna. Pro všechny ostatní, kteří si naopak chtějí máknout, jsme do cvičení přidali pomůcky, které cvičení podstatně ztíží a přidají na intenzitě tréninku. 

 

Parta FITFAB Strong videa zdarma zveřejňuje na YouTube, pustit si je tak můžete kdykoliv bez jakékoliv registrace nebo přihlašování.

 

 

Jaké pomůcky budete potřebovat?

 

Téměř v každém cvičení se objevují činky. Posilují se jimi tricepsy, které jsou často oslabené a mnoha lidem tak trochu ochable visí dolů. S činkami však můžete zapracovat i na mezilopatkových svalech a dolních fixátorech lopatek. To ocení zejména ženy v těhotenství, protože se jim v tomto období zvětšují prsa a táhnou jim ramena dopředu. Správné posílení svalů v oblasti lopatek nejen zlepší jejich držení těla, ale také zmírní bolesti hlavy nebo krční páteře.

 

 

Hodit se vám bude také gymnastický míč. U lekce, která je zaměřená na problémy s koleny, ho využijeme k posílení hlubokého stabilizačního systému páteře a koordinaci jednotlivých svalových skupin. Do toho systému řadíme bránici, pánevní dno, břišní svaly i hluboké zádové svaly. Správná koordinace těchto svalů je důležitá nejen v těhotenství, ale i běžném životě. S gymnastickým míčem projdou ohněm svaly, které jste možná netušili, že na těle máte. Rozhodně je na co se těšit!

 

 

Pokud si chcete opravdu máknout, budou pro vás jako dělaná závaží na nohy. V lekcích programu Well jsme je používali vždy pro těžší verzi cviků. Závaží u cvičení zpevňují především stehna a hýždě, mohou ale pomoci také zvýšit kondičku a vytrvalost.

 

V neposlední řadě určitě využijete i gymnastickou gumu. Lze s ní posilovat nebo se protahovat, využijete ji totiž i na kompenzační cviky nebo při úvodním protažení, pokud si připadáte příliš zkrácení. 

 

A aby celé cvičení bylo pohodlné, nesmí chybět cvičební podložka. U FITFAB Well se budeme hodně válet na zemi - a není nic pohodlnějšího, než mít k dispozici pěnovou podložku, která neklouže a na které se můžete pořádně zpotit. 

 

A to nejdůležitější? Program FITFAB Well vyjde 14. července 2019! Tak nás sledujte, dáme vám o všem včas vědět!