AKTUÁLNĚ: Prodejny otevřeny pro nákup dětského zboží, ostatní si můžete vyzvednout po online objednání. Na místě lze vyměnit (jen dětské!), vrátit i reklamovat zboží. Zjistit víc

Bundy

Výrobě outdoorových a lyžařských bund se značka NORTHFINDER věnuje již více než 20 let. Sledujeme vývoj materiálů a aplikujeme ty nejinovativnější trendy do výroby. Naším rukopisem na každém jednotlivém výrobku se stalo spojení funkčního sportovního designu a kvalitních prémiových materiálů. Za každou bundou, kterou navrhneme a ušijeme, vidíme příběh, který se naplní v momentě, kdy si náš zákazník bundu oblékne a zažije momenty, pro které se rozhodně vyplatí žít. Zaručit požadovaný komfort při různých druzích sportu je stále výzvou a nevyhnutelně vede ke specializaci.

 

Termoizolační bundy nebo svetry

Navrhování a výroba termoizolačních bund nebo svetrů jsou pro NORTHFINDER strategické. Díky zkušenostem, výrobnímu a technologickému know-how získal NORTHFINDER, jako jedna z mála společností ve východní Evropě, možnost používat inovativní materiály od renomovaných výrobců POLARTEC® a PRIMALOFT®.

 

Tyto materiály změnily vnímání syntetických vláken jako izolující vrstvy oblečení. Mezi prvními jsme navrhli a vyrobili outdoorovou bundu s využitím izolace POLARTEC® Aplha®, která byla vyvinuta původně pro americkou armádu a testována v podmínkách plného nasazení. Zákazníci nyní vědí, že izolace může být tenká, lehká, sbalitelná, že si svoji termoizolační vlastnost udrží i ve vlhkém prostředí a mimořádně rychle schne. Materiál Alpha® si zaslouží absolutorium zejména za svou skvělou prodyšnost, pro kterou jsme ho použili ve výkonnostním segmentu oblečení.

 

PRIMALOFT® přinesl na trh izolující materiály, které se svou strukturou a výkonem nejvíce blíží chmýří. Skvělé parametry a fakt, že více než polovina materiálu, a v případě ECO verze až 100 %, vzniká recyklací, nás přesvědčily o jeho využití. Izolací od PRIMALOFT® jsme vybavili nejdříve některé modely v lyžařské sérii. Black Insulation ThermoPlume je tzv. foukaná izolace a strukturou a použitím se podobá chmýří. Black Insulation ECO je zase plátová izolace, což dává designérovi docela jiné možnosti. Oba typy však kromě vynikající izolace a prodyšnosti nabízejí stejné vlastnosti i ve vlhkém prostředí.

Například: Outdoorová bunda ESTEBAN / SOPHIE použitím izolace Black Insulation ECO získala vyšší kompresi a snížila svoji hmotnost.

 

Softshellové bundy jsou hlavně o kvalitě

Softshellové materiály byly odezvou na vyšší nároky sportovců a otevřely samostatnou kategorii. NORTHFINDER přinesl na trh desítky úspěšných modelů a naši zákazníci je stále nosí na svazích nebo při turistice. Softshell nabízí univerzální ochranu před vlhkem, větrem, před ztrátou tepla a disponuje prodyšností a přizpůsobivostí. Nositelem funkčnosti je membrána a ta dimenzuje svými vlastnostmi míru nepromokavosti, prodyšnosti a elasticity materiálu.

Bundy NORTHFINDER se zcela zřetelně liší kvalitou použitého materiálu. Pro naše bundy vybíráme odolný softshell bez tvorby hrudek už po krátkém používání. Oproti konkurenci preferujeme tzv. čtyřsměrný softshell, který umožňuje díky celkové elasticitě bundu navrhnout tak, aby se perfektně přizpůsobila postavě a zejména pohybu. NORTHFINDER si zvolil cestu funkčního univerzálního komfortu s využitím odolného a přizpůsobivého materiálu, s dostatečnou nepromokavostí a prodyšností, kterou kombinuje s celou řadou užitkových benefitů.

 

Nová kategorie – hybridní bundy

Koncepce HYBRID GENERATION je postavena na celosvětovém trendu, který NORTHFINDER spoluvytváří. Na jedné straně probíhá hledání univerzálních materiálů a řešení ve sportovním oblékání. Pro tuto kategorii platí přesný opak – v jednom produktu zde účelově kombinujeme minimálně dva funkční materiály. A to s ohledem na konkrétní požadavky samotné pohybové aktivity a prostředí.

 

Využíváme anatomické poznatky o pohybu, o zónách s koncentrací potu. Kombinujeme poznatky o působení počasí, vybavení s funkčními materiály a dynamickým technickým střihem.

 

NORTHFINDER právě zde používá termoizolační materiál nové generace – POLARTEC® Alpha® Direct. V kombinaci s prodyšným, lehkým, ale odolným elastickým materiálem s voděodolností je takový produkt předurčen pro fyzicky náročnější aktivity, jako je běh, běžkování nebo ski-touring.

 

Novinka, kterou připravujeme, spojí lehkou 2,5vrstvou nepromokavou membránu s prodyšnou hustě tkanou textilií. Výsledkem bude ochrana ramen, části zad a rukou proti vnější vlhkosti a současně maximální prodyšnost zbývajících částí oblečení.

 

Využití materiálů od PRIMALOFT®, ale i Polartec® podléhá přísné kontrole. Ta předpokládá testování každého vzorku oblečení. Pouze na základě testu podle přísných kritérií může produkt získat výrobní licenci a dostat se do prodeje.