Věříme, že žít v pohybu může s podáním pomocné ruky každý.


Lidem s handicapem

Více

Dětem z dětských domovů

Více


Dětem ze sociálně slabších rodin

Více


Charitativním organizacím

Více

 

 

 Podle nás má každý právo na život v pohybu, třebaže mu život do cesty postavil nějakou překážku. Ve Sportisimu se snažíme pomáhat hendikepovaným dětem, ale i ostatním, kteří neztratili chuť žít plnohodnotný sportovní život. Těmto hrdinům rádi darujeme sportovní výbavu nebo pomáháme financovat speciální sportovní pomůcky.

Mezi organizace, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, patří například Running With Those That Can´t, Adventní běhání, Pink Bubble nebo projekt Makám srdcem s Honzou Kempou. Kompletní přehled našich aktuálních parťáků najdete výše.

 

 

Kdo měl štěstí, toho ke sportu a obecně k pohybu motivovali rodiče, prarodiče nebo někdo jiný blízký z rodiny. Ve Sportisimu si moc dobře uvědomujeme, že každý tento luxus neměl a nemá, a proto čas od času zajedeme do vybraného dětského domova.

Dětem z dětských domovů vozíme koloběžky, míče, branky, brusle, hokejky a další pomůcky, které jim vždy udělají obrovskou radost. A díky tomu pak máme radost a dobrý pocit i my. Během sportování s dětmi z děcáků jsme zjistili, že mají chuť sportovat jako každé jiné dítě a že je mezi nimi mnoho sportovních talentů!

 

 

Sportovní talent se neptá, jestli jste z bohaté, anebo naopak z chudé rodiny. Vždyť spoustu světových sportovních hvězd pochází z tak skromných poměrů, že se až nechce věřit, kam to dotáhli. Proto podporujeme výbavou i finančně sociálně slabší rodiny.

Kromě sportovní výbavy umíme flexibilně pomoct i jinak. Například v době koronavirové krize. Sport a pohyb je důležitý, ale vzdělání taky, a proto jsme poslali v rámci projektu Počítač dětem stovky vyřazených počítačů ze Sportisima dětem, které se potřebovaly připojit k distanční výuce.

 

 

Fandíme především sportovcům, nicméně když přijde válečný konflikt nebo přírodní katastrofa, kritérium sportu jde stranou. Ve Sportisimu se snažíme pomáhat všem lidem, kteří to potřebují. Ostatně abyste mohli žít „život v pohybu“, musíte k tomu mít potřebné zázemí. Rodinné i materiální.

Řada dobročinných aktivit a projektů je tak komplexních, že pro ně potřebujeme výrazně zkušenějšího spoluhráče. Jsme vděční, že můžeme spolupracovat například s Člověkem v tísni, což je mezinárodní organizace, které podle našeho přesvědčení hraje fair play. Máme tak jistotu, že se naše pomoc dostane tam, kam má.

Spolupracujeme taky se sportovními kluby nebo organizátory závodů. S jakými?
Naše spolupráce