11 technologií, které vám v dětské sportovní výbavě ulehčí život

 

Poskakování, pobíhání a další projevy nezdolné dětské energie dávají zabrat nejen vám, rodičům, ale taky tomu, co mají děti zrovna na sobě. Kalhoty, co nevydrží touhu vylézt na strom. Rozbité koleno ze zakopnutí o rozvázanou tkaničku. Kašel a rýma, protože hru bylo potřeba dohrát i za deště. Nebo bunda, která ještě před měsícem seděla, a teď nepěkně odhaluje zápěstí. Investujte do dětské sportovní výbavy s technologiemi, díky kterým budete mít o problém méně. Které to jsou?

Když chtějí řádit od rána do večera

Taky máte strach, že se váš školák nachladí, když přiběhne z hřiště celý uřícený, jenom se doma otočí a hned by zase běžel zpátky? Chce to oblečení, které pot odvede od povrchu těla pryč a zároveň je perfektně prodyšné. Značka Nike při vývoji technologie Dri-FIT využila kombinaci hydrofilních a hydrofobních vrstev. Kousky s úpravou Dri-FIT tak rychle schnou, dýchají, jsou příjemné a odolné, takže se hodí i pro děti, které jim dají pořádně zabrat. Podobné vlastnosti dodá oblečení například technologie Climalite od adidasu nebo dryCELL od Pumy. Další, co se bude při velkých dobrodružstvích hodit, je dokonalé pohodlí. Lezení na strom, hra na schovku, neustálý pohyb. To jsou činnosti, při kterých se nikdo nechce nechat omezovat oblečením. „Tady se vyplatí investovat do pružného materiálu. Technologie 4-Way Stretch umožňuje roztahování a napínání materiálu do všech čtyř stran a vytváří tak pružné kousky, o kterých děti při hrách vůbec nebudou vědět,” říká Anna Pytlíková, produktová specialistka ze Sportisima.

 

Aby nezmokli a nepromrzli

Gore-Tex je ve světě sportovní výbavy něco jako kouzelné zaklínadlo. Membrána používaná do funkční obuvi i oděvů bude proto taktéž rozhodně užitečná. Udrží nohy v suchu, když se školáci rozhodnou, že tahle kaluž vypadá obzvlášť zábavně, a nedopustí, aby při výletě nebo na hřišti promokli. „Navíc jsou oděvy i boty s Gore-Tex membránou prodyšné, takže pokožka může dýchat,” dodává Pytlíková. Podobný komfort najdete například i u značky Columbia, tam se poohlédněte po kouscích s technologií Omni-Shield.

Kromě sucha je hlavním předpokladem pro pohodlí teplo. Tady vypomůže třeba technologie Omni-Heat Reflective, opět od Columbie. Ta pomocí hliníkových teček nanesených na podšívku dokáže odrazit tělesné teplo dítěte zpět a využít ho tak na maximum. V takové výbavě nebude zima ani tomu největšímu zmrzlíkovi.

 

Když rostou příliš rychle

Někdy to vypadá, jako by se ty rukávy a nohavice zkracovaly raketovou rychlostí. Pokud ale nakoupíte chytře, vyhnete se povinnosti kupovat na každou sezónu nové a nové bundy a kalhoty. Značka Columbia vás potěší technologií Outgrown, díky které dětem dokážete rukávy i nohavice jedním krokem prodloužit až o necelé 4 cm.

Pro celé dny na sluníčku

Za teplejších dnů prosycených slunečními paprsky se bude hodit další užitečná technologie od značky Columbia - Omni-Shade. Oblečení s touto funkcí ochrání citlivou dětskou kůži před celým spektrem škodlivých UVA a UVB paprsků. „Látka je hustě tkaná a vlákna obsahují příměs keramických mikročástic, které pohlcují a odrážejí sluneční paprsky. Zabraňuje tak spálení od slunce při celodenním dovádění venku,” vysvětluje mechanismus Pytlíková.

 

Boty, co s nimi drží krok

Celý den pobíhání a her, to jednoho unaví. Pro minimalizaci rizika úrazů je vhodné vsadit na co nejlehčí, ale zároveň odolné sportovní boty. Nike do svých oblíbených tenisek používá vlákna Flywire, která jsou lehká, ale extrémně odolná a poskytují oporu těm partiím, které to při pohybu nejvíce potřebují. Na nohách děti tyhle tenisky skoro neucítí.

Zavazování tkaniček, narozdíl od lítání venku, většinou nepatří mezi oblíbené povinnosti. Zpočátku je to složité, později moc zdlouhavé nebo moc velká nuda. A tkaničky samotné umí být zlomyslné, rády se rozvazují a ještě raději lákají k zakopnutí. „Značka Salomon nás zbavila nutnosti zavazovat tkaničky klasicky na mašličku. Díky technologii Quicklace stačí během vteřiny zavazování utáhnout a volný konec zasunout do kapsičky na jazyku boty,” přichází s dobrou zprávou Ondřej Chour, který se ve Sportisimu specializuje na běžeckou obuv. Tkaničky jsou navíc vyrobeny z kevlaru a jsou tak extrémně odolné.