Trénink Jirky Homoláče

na Mattoni 1/2Maraton v Karlových Varech

Jirka je v současné době nejlepším vytrvalostním běžcem v České republice. Letos zaběhl nejrychlejší půlmaraton v čase 1:03,22 a maraton za 2:18,43. Za jeho úspěchem ale stojí člověk, kterého určitě stojí za to blíže představit: běžecký trenér Robert Štefko.

V minulém roce se Robert stal Jirkovým trenérem. Robert je vzorem pro spoustu běžců, jeho časy berou dech a svoje zkušenosti předává jak elitním atletům, tak i hobby běžcům. Pokud Roberta neznáte, pro lepší představu o jeho schopnostech uvádíme jeho osobní rekordy: 1500 m – 3:40,35; 5 km – 13:19,40; 10 km – 27:42,98; maraton – 2:09,53. Nepřekvapí proto, že Robert 3 x startoval na Olympijských hrách.

A pozor, Robert dokázal porážet i fenomenální africké běžce, rekordním půlmaratonem za 60 minut se navždy zapsal mezi historicky nejrychlejší Evropany. Jeho dalším, už trenérským cílem, je dovést svého svěřence Jirku Homoláče na start OH v Tokiu v roce 2020.

Stejně jako jeho trenér i Jirka je velkým vzorem pro současnou generaci běžců, je hlavní tváří seriálů RunCzech. Jeho píle, skromnost a velké srdce plné nefalšované lásky k běhání mu dává možnost nadále posouvat svoje rekordy. V tom mu pomáhá i značka adidas, která Jirkovi poskytuje své nejlepší produkty určené běžcům. Jirka spojil síly i se společností Sportisimo, díky níž může hlavní část zimní přípravy absolvovat v Keni spolu s tamními nejlepšími běžci. 


Na Mattoni 1/2Maratonu v Karlových Varech se Jirka pokusí překonat český rekord závodu 1:06,51. Spolu s trenérem Robertem Štefkem nám odhalil tajemství svého tréninku v závodním týdnu. A my to tajemství teď odhalíme i Vám.


Trénink 15. 5. – 20. 5. 2017

PO: 1. fáze 8 km klusání, 2. fáze 10 x 200 m uvolněně na vyběhání

UT: 12 km tempový běh (3:40/km)

ST: 1. fáze 8 km klusání, 2. fáze dráha 2 x (5 x 500 m ostré tempo)

ČT: 1. fáze 7 km klusání, 2. fáze 6 km klusání, plus běžecké posilování

PÁ:  Rozklusání, rozcvičení, rovinky, vyklusání

SO: Závod 1/2Maraton Karlovy Vary, cíl je pod 66:51

Co Vy na to – zvládli byste takový trénink a splnili vytyčený cíl? 

Tak nebo tak, držte s námi v sobotu 20. května Jirkovi palce!


Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary vyhlíží rekord závodu

Silná skupina elitních atletů se v sobotu 20. května postaví na start Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary. Nejlepší muži i ženy budou mít na lázeňské kolonádě jediný cíl – překonat rekord závodu. O to se již tradičně budou pokoušet afričtí vytrvalci. Na startu 5. ročníku populárního závodu však nebude chybět ani česká špička v podobě Jiřího Homoláče, Petry Kamínkové a domácí reprezentantky Ivany Sekyrové. Na start Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary se postaví celkem 4 000 vytrvalců včetně moderátora Leoše Mareše...Otestovali jsme pro Vás

Boty adidas SUPERNOVA jsme testovali na všech površích, ráno v poledne i večer. Každým krokem jsme vnímali jejich přednosti i nedostatky. Sledovali, jak reagují na různorodost terénu a změny teplot, pohybu i tempa běhu. Plné 2 týdny nás provázely po asfaltových stezkách, cestách lesních, polních, v kopcích i nekonečných rovinách. Vše s cílem poznat, zda všudypřítomné pochvalné recenze a doporučení odpovídají skutečnosti... Breaking2

Jeden ze světových lídrů ve výrobě sportovního oblečení, společnost Nike, 6. května představila na sociálních sítích svůj projekt BREAKING2. V kostce je o tom, jak na to, když chcete zaběhnout maraton pod 2 hodiny. 

Unikátní projekt, který se natáčel na závodním motodromu v Italské Monze, měl tři hlavní hrdiny...

 V Hradci se běželo za tmy

Sobotní večer 29. dubna na královohradeckém Velkém náměstí patřil běžcům. Závodu se zúčastnilo přes 1 000 běžeckých nadšenců všech věkových kategorií. Největší aplaus sklidil stále úžasný Jirka Soukup, kterému letos bude 90 (!) let. Pětikilometrovou trať zvládl s přehledem a finále v cílové rovince si vyloženě užíval...