PŘÍPRAVA JIRKY HOMOLÁČE V KEŇSKÉM ITENU

„Právě se nacházím na 2,5 měsíčním soustředění v keňském Itenu, známém také jako domov šampiónů. Tento název není náhodný. Z tohoto městečka na úpatí Rift Valley pochází mnoho světových rekordmanů, olympijských i světových medailistů. Jsou tu pro běh ideální podmínky. Nadmořská výška 2400 m.n.m., příjemné a hlavně stálé počasí. Po ránu okolo 10 °C přes den 25°C. Další výhodu zde jsou hliněné cesty, na kterých běžci šetří pohybový aparát a velmi zdravá a chutná rostlinná strava, která i z muskulaturních běžců jako jsem já udělá štíhlé atlety. Loni jsem tu shodil okolo 8 kilo a pak zaběhl osobní rekordy na 1/2maraton a maraton.

 

Cílem mé přípravy v letošním roce je vylepšit si opět osobní rekord na 1/2maraton a maraton. Dva dny po návratu poběžím Sportisimo 1/2maraton Praha, kde bych chtěl útočit na čas začínající 62 minut.

Trénink zde mám obvykle dvakrát denně. První fáze je většinou těžší, druhá bývá už jen spíš volné klusání. Denní kilometráž se pohybuje okolo 30km s tím, že volný den je jednou za 2-3 týdny. Regenerace probíhá kvalitním spánkem a 3x týdně za námi chodí místní masér jménem Stephen, který nám za 75Kč dělá poctivou keňskou masáž celého těla. Pří této příležitosti vždycky vyzvídám něco nového o trénincích Keňanů nebo o životním stylu místních lidí. Někdy jsou to příběhy veselé, jindy smutnější.“


Jiří Homoláč

 

Sledujte Jirku i na Instagramu ;)

    
     jirihomolac