Kde nejraději běhám

Běhám rád všude a za každého počasí. Ve městě, v přírodě, za sluníčka, za deště, zimy, ráno, přes den, večer s čelovkou, na silnici, louce, v lese, ve sněhu, na oválu. Běhání je díky tomu pestřejší a zábavnější. Volba trasy běhu se obvykle odvíjí od tréninkové přípravy. Ale je fakt, že když moc trénuji na silnici a musím dodržovat časy, za které běhám, těším se na volný běh v přírodě. Když už je toho volného běhání také hodně, těším se, až si zaběhnu něco na rovné silnici na čas.

Nejraději mám, když se běží nějaký okruh a nemusím se zpět vracet stejnou cestou, kterou jsem běžel. Když ale není zbytí, jsem schopný odběhat i 30 km běh na 250m oválu a i z toho mít radost. Ono totiž i stejná trať je pokaždé něčím jiná, a když ji znám, mohu si všímat nových a nových detailů.

Poslední dobou jsem si oblíbil jednu trasu v okolí mého bydliště. Je na okraji Prahy, po pár metrech jste v přírodě a o velkoměstě ani nevíte. Vede nahoru dolů, běží se lesem, podél vody, kousek šplhá po skále, občas se prodírá křovím a musí se přelézat padlé stromy a jsou z ní krásné vyhlídky do okolní krajiny. Objevil jsem ji na internetu jako kombinaci značených a neznačených turistických cest a pokaždé mě na ní něco překvapí. Tam běhám opravdu rád.