Tréninkový kemp

První březnový víkend si pro nás Sportisimo společně s firmou adidas připravilo v Nymburku běžecký kemp. Sportovní centrum, kde se kemp konal znám, a tak jsem se v pátek ve vlaku těšil hlavně na setkání s dalšími hvězdami. 

Hned po příjezdu jsme se ubytovali a vyrazili na první lehký seznamovací trénink. Tedy až tak lehký trénink to nebyl, měl jsem už v nohách ranní desítku v tempu 4:31/km, ale mezi hvězdnou partou rychlých kluků a rychlých hezkých holek se mi běželo dobře. Od začátku byla kamarádská uvolněná atmosféra a hvězdný tým je prima společnost. Podvečer pokračoval seznámením s realizačním týmem, zaslouženou večeří a předáním sportovního vybavení. Sportovní vybavení mi udělalo radost, perfektně sedí a je fakt super.

Sobota začala v 7:00 ráno během na probuzení těla. Po snídani následoval dopolední trénink, kde jsme měli možnost absolvovat diagnostiku došlapu a vyzkoušet si různé typy běžeckých bot adidas. Dále následoval fartlek 14 km, kdy jsme běželi cca 2 min rychle a 1 min volně. Po obědě následovala přednáška o zdravé výživě a měl být už jen lehký výklus 10 km v tempu 5:00/km, ale asi nikoho nepřekvapilo, že to bylo v tempu 4:48/km a ještě následovalo 10 rovinek v rychlém tempu. Už se u mě začínala projevovat lehká únava, tak přišla vhod následná regenerace, večeře a diskuze o běhu. 

Neděli jsme opět zahájili před snídaní volným během na probuzení těla. Po snídani nás pak čekal závod/nezávod – tzn. ostrý trénink na 10 km (někteří 5 km). Po startovní euforii následovalo uklidnění a optimalizování tempa. Jako první běžel nejrychlejší z nás Štěpán, za ním se držel Zdeněk a pak já s Milanem, se kterým mám podobnou výkonnost, Jirka a Tomáš. Tomáš není typ trenéra, který by držel stopky, sledoval čas a říkal nám, co máme dělat. Veškeré tréninky i tento závěrečný běh absolvoval s námi. Jirka trošku odpadl a Tomáš nám krásně držel rovnoměrné tempo. Na otočce 7,5 km zrychlil Milan, kterému se běželo výborně, a dal se do stíhání Zdeňka, kterého nakonec i předběhl. Mně se úplně dobře neběželo, tak jsem byl rád, že Tomáš, i když tempo zrychloval, běží pořád se mnou. Byl to moc hezký závod/nezávod, ze kterého nám Jakub potom sestříhal hezké video na památku. Následoval oběd, rozloučení, i když se nikomu moc odjíždět nechtělo, a odjezd vlakem domů. Byl to moc hezký běžecký víkend a teď, když zas běhám sám jen s hodinkami, si často vzpomenu, jak se mi dobře běhalo v partě hvězd.