Jak se mi běhá ve vybavení adidas

Sportisimo nás obléklo do běžeckého vybavení od adidas od hlavy až k patě. Oblečení je z kolekce Supernova. Co mají všechny díly oblečení společné: Použitým materiálem je CLIMALITE®, který výborně odvádí přebytečnou vlhkost od těla. Je pevný i pružný, dostatečně prodyšný a přitom chrání před případnou nepřízní počasí. Při běhání za slabšího osvětlení nebo při focení s bleskem oceníte pěkné a hlavně funkční reflexní prvky. Na závody je poněkud teplejší a těžší, ale kolekce Supernova je určena pro trénink a tento účel plní skvěle. 

Podívejme se na jednotlivé části naší výstroje. 

Šortky - adidas Supernova Short – ačkoliv jsou téměř nad kolena, při běhu se nepletou ani nebrání dlouhému kroku. Malá kapsička na zip vzadu na boku se hodí na uložení klíčů, i od auta, je totiž ze strany těla chráněna speciální vrstvou proti potu.

Tričko - adidas Supernova – skvělé sportovní tričko, které dobře padne a nebrání pohybu. Není-li vedro, dá se v něm bez problémů běžet i závod. 

Bunda - adidas Supernova Storm 1/2 zip – tahle bunda dobře chrání před chladem, větrem i lehkým deštěm. Rukávy jsou doplněny manžetami s otvory pro palce, což využijete v chladnějším počasí a také když si přes bundu oblékáte další vrstvu. Menší kapsa vpravo vředu se hodí třeba pro kapesník. Vejdou se do ní i rukavice. Funkčně je výborně řešena, například prodloužený zadní díl nebo praktický stojáček. A navíc je velmi elegantní. 

Elasťáky - adidas Supernova Graphic Long Tight – přiléhavé sportovní kalhoty s kompresní funkcí. Vzhledově i funkčně zase dobře vyřešeny. Nohavice jsou dole na zip pro snazší oblékání a svlékání, kapsička na zip vzadu na boku a elegantní a funkční reflexní prvky. Jsou skvělou volbou do chladnějšího počasí nebo na rozehřátí před výkonem. Výborně padnou a nebrání v pohybu. 

Kšiltovka - adidas RUN CLMCO CAP – je převážně ze síťoviny, díky čemuž je lehká a vzdušná. Hodí se tím pádem i do horkých dní. Běžel jsem v ní všechny letošní závody včetně maratonu. I ona je vybavena reflexními prvky. 


Trička a bundy máme doplněny o logo a nápis Sportisimo Hvězdy. Dává mi to pocit sounáležitosti s týmem, ať už se sejdeme na závodech nebo když běhám sám při tréninku. Jsem hrdý na to, že do Sportisimo Hvězd patřím a to je, kromě vynikající funkčnosti, další důvod, proč už v ničem jiném netrénuji. Mám ve skříni i sportovní oblečení jiných renomovaných výrobců, ale adidas je špička.