Mé běžecké vzory

Běh se stal fenoménem dnešní doby. Internet a sociální sítě jsou plné informací o běhu, diskuzí, blogů a fotek. Každý člověk má jiný důvod začít, obout běžecké boty a vyrazit. Pro mě byla důvodem touha po změně, zlepšit se, zamakat na sobě. 

Začátky mého běhání byly opravdu pouze jen o tom, koupit běžecké boty a vyrazit, nic okolo jsem neřešila. Styl běhání, strava, tempo, podle koho běhat, nic takového. Až s projektem „Sportisimo hvězdy“ jsem vše okolo běhání posunula „o level výš“. 

Mít někoho za vzor vnímám spíše jako inspiraci a pro mě je jednoznačnou inspirací náš trenér Tomáš Ondráček. Ten mě uvedl do běžeckého světa. Díky němu znám běžeckou abecedu, vím, jak má běžec správně jíst, jak trénovat, odpočívat, atd. Na svých prvních závodech Sportisimo ½Maratonu Praha jsem měla tu možnost setkat se s Jirkou Homoláčem. Český nadějný běžec, který si jde napřímo za svým cílem a obětuje tomu vše, co je možné a to je z mého pohledu to nejvíc, co sportovec může udělat. Věřit v sám sebe a jít si za svými sny.