Sportovní prohlídka

Další nová zkušenost je za dveřmi. Termín zátěžového testu je objednaný a já se začínám strašně těšit. 

Nikdy jsem na podobném vyšetření nebyla, takže je pochopitelné, že moje zvědavost je veliká. Na internetu jsem se snažila zjistit co možná nejvíce informací, na co se mám připravit. Jak moc to bude náročné, zda opravdu budu potit krev. Nerada něco ponechávám náhodě, a proto jsem se snažila již od rána mít na paměti, co mě večer čeká a podle toho si také přizpůsobit i stravu na celý den. Na zátěžový test jdu totiž až v osm večer. Takže abych byla v pohodě a měla dost energie. Podle svých zkušeností můžu říct, že na můj sportovní výkon vždycky zafunguje vyvážená strava. 

Přivítání do ordinace bylo velmi příjemné. Převzal si mě pan doktor, který se mnou sepsal moje základní údaje, jako je věk, váha, výška a dál jsme si povídali o tom, jak často běhám a v jakém zhruba tempu. Vysvětlil mi, jak celý test bude probíhat. První měření začíná a to na váze. Následuje měření podkožního tuku. Sporttester mám zapnutý a jde se na to. 

Pan doktor zapíná běžecký pás. Čeká mě několik 4 minutových intervalů. Začínáme v pohodovém tempu, takže se naštěstí zvládám s pásem seznámit. Po prvních 4 minutách doktor pás vypíná a opisuje si vše potřebné ze sporttesteru. Sestra mi odebere z ucha malinkou kapku krve a já se znovu vracím na pás. Další 4 minuty, zrychlujeme, ale cítím se v pohodě. Dohromady jsem dala 4 intervaly a dostala jsem se až na tempo 4:23 min/km a musím tedy přiznat, že na tom pásu to byl fofr. Ale zvládla jsem to. 

Výsledky dopadly skvěle. Dozvěděla jsem se spousty zajímavých informací o svém těle a výkonnosti a musím přiznat, že mě to velmi potěšilo a hlavně nakoplo k dalšímu rozvoji. Najednou se pro mě stal každý můj běžecký trénink takovým malým osobním závodem.