Běžecké závody

Můžete běhat jen pro radost z pohybu, kvůli hubnutí, či z jiných důvodů, nemusíte se účastnit běžeckých závodů. Ale pokud se chcete posunout, získávat motivaci a srovnávat se s ostatními běžci, je dobré občas absolvovat nějaký závod.

Asi po osmi měsících běhání jsem objevila závody Moravsko-Slovenského Poháru a jejich atmosféra mě nadchla.
Spřátelila jsem se s ostatními běžeckými nadšenci a momentálně, když už se těchto závodů účastním třetím rokem, ráda sleduji, jak jsem rychlejší, vytrvalejší, koho předběhnu a komu šlapu na paty, mám motivaci jako hrom.

Vloni jsem začala běhat závody RunCzech, na kterých je atmosféra úžasná, velkolepá, ta mě teprve okouzlila. A ta perfektní organizace! Tyto závody si maximálně užívám. Před závodem mírné napětí, slzy dojetí s tóny Smetanovy Vltavy, během závodu celé zástupy fanoušků, po proběhnutí cílové brány modrým kobercem obrovská euforie a úleva, medaile na krku a zabalení do folie, pusa od manžela…to se nedá popsat, to se musí zažít. Všechny závody bereme jako rodinné výlety, závody RunCzech na celý víkend.

Letos jsem kromě pár kratších závodů zaběhla tři půlmaratony RunCzech, ale největší výzva mě čeká v září, kdy mám běžet maraton v Berlíně. Registraci jsem získala od Sportisima, za což celému týmu moc a moc děkuji.