Moderní technologie


Chytré hodinky s GPS používám dva roky a nemůžu si je vynachválit. Dostala jsem je na moje přání k jubileu, protože na brilianty si nepotrpím a kožichy nejsou in. Bez nich už si běhání nedokážu ani představit. Používám je při každém tréninku a závodu.

Mám tréninky od trenéra nalajnované včetně tempa, které se mění podle druhu tréninku. Řídím se také svými pocity, hlavně dechem. Často běžím i rychleji než mám v tréninkovém plánu. Chytré hodinky mi pomáhají také při závodech. Můžu si kontrolovat tempo, protože vždycky mám představu, v jakém čase chci doběhnout, dále vím, kolik km mi zbývá do cíle. Mají další funkce, které ani nepoužívám. Stačí mi, když vím uběhnuté km, momentální tempo, průměrné tempo po dokončení běhu, momentální tepovou frekvenci a průměrnou tepovku.

Občas a při dlouhých bězích vždycky, používám k hodinkám i snímač tepové frekvence. Jednoduše – hlídám si srdíčko. Nemíním někde padnout na ústa, i když má mamka mi to neustále předpovídá. Doslova jsem zatím padla, když mě šest dní před maratonem při tréninku srazila suchá padající borovice a vzala to rovnou přes hlavu. Přežila jsem to, maraton uběhla, ale hlava se mi občas motá do dneška. Ale chytré hodinky s GPS přežily bez úhony.