Porovnání osobních rekordů

Osobní rekordy jsou pro mě jedna velká radost. Běhám čtvrtý rok a běhám čím dál víc a delší tratě, takže se pořád zlepšuji a s radostí svoje výkony porovnávám.

Krátké tratě na 5 km nemám ráda, je to pro mě většinou utrpení, protože tyto závody se běhají velmi rychle, brzy se zadýchám a dusím se až do cíle. Přesto, když porovnám svoje výsledky, zrychlila jsem se v běhu na 5 km z 27:32 na 24:38.

Nejraději mám běh na 10 km. Letos jsem Birell Grand Prix v Praze zaběhla za 52:32, což byl o 2 minuty lepší čas než loni.

Letos jsem zatím odběhla tři půlmaratony, připravuji se na čtvrtý. Nejrychlejší jsem dala v Českých Budějovicích za 1:58:12, vloni to byl můj první půlmaraton v životě a při velkém vedru jsem ho tehdy zaběhla za 2:10:37. Přesto jsem byla nesmírně šťastná, a kdyby mi někdo řekl, že za rok uběhnu celý maraton a k tomu v Berlíně, tak nevěřím.

A co se nestalo. Po usilovné přípravě jsem Berlin Marathon zvládla s lehkostí za 4:15:11 a to jen proto, že z mého koridoru byla propustnost trati minimální a z tohoto závodu mám pocit, že jsem ho proklusala a celou dobu se prodírala vpřed, kus jsem proběhla po chodnících a skrz Braniborskou bránu do cíle jsem proběhla s úsměvem od ucha k uchu. Děkuji týmu Sportisimo, že mi umožnili startovat na tomto úžasném závodě. Těším se na jarní Maraton v Praze, zjistila jsem, že mám obrovský potenciál vytrvalosti, ten čas musím vyšperkovat!