Kompenzační cvičení


Co si budeme povídat, běh a nějaká forma kompenzačního cvičení by měly jít ruku v ruce. Vždy je lepší, a to platí i pro začátečníky, když je tělo alespoň trošku zpevněné. Asi nebude dobré začít s běháním, aniž bychom předtím neměli alespoň nějakou zkušenost s určitým sportem, takový člověk je poznat na první pohled a často si stěžuje na různé bolesti, ať už nohou, rukou nebo břicha. Právě tyto části těla je velice důležité mít posílené. Kdo má zpevněný střed těla má z poloviny vyhráno. Ideální na to je squash, tenis, nebo například bojové sporty.

Přiznávám se, že osobně kompenzační cvičení moc často neprovádím, ale teď, když jsem skončil s fotbalem, který byl pro mě právě hlavním sportem, tak se snažím minimálně jednou týdně si nějakým způsobem zacvičit a protáhnout se.

Nejvíce se mi osvědčily sklapovačky, kliky, dřepy a výpady s činkami v sériích 3x po deseti. Ale toto je individuální záležitost, co jak komu stačí a jak na tom celkově fyzicky je. Ideální by mělo být cvičit minimálně 2x týdně. Dala mi za pravdu i manželka, kterou se mi podařilo rozběhat. Ta se předtím věnovala pouze cvičení a právě to jí dalo obrovský základ a běhá se jí lépe.