Běh a partnerství

Poslední téma mi nějak nesedlo. Přemýšlel jsem a už jsem si chtěl vymyslet imaginární přítelkyni, ale pak mě napadlo, že bych mohl téma trochu pozměnit: Běh a přátelství

Snad vůbec to nejlepší, co mi sport přináší, jsou lidé, které díky němu poznávám. Přesto, že je běhání individuální disciplína, má ohromnou moc spojovat lidi. Díky běhu jsem se seznámil se spoustou skvělých lidí a získal nové přátele, se kterými se vídám nejen na závodech, ale i na společných výbězích či akcích které s během vůbec nesouvisí.

Zrovna minulý víkend jsem se s partou kamarádů zúčastnil štafetového závodu ze Sněžky do Prahy. V sedmi lidech jsme v noci ze soboty na neděli uběhli skoro 200 km. Více než fyzická výkonnost zde rozhodovala vzájemná souhra. Jsem pyšný na svůj tým, ve kterém každý odmakal svůj běžecký díl na hranici svých možností, a všichni jsme se navzájem podporovali. Já osobně jsem cítil mnohem větší motivaci, než kdybych běžel sám za sebe a i na svém třetím desetikilometrovém úseku v pět hodin ráno po probdělé noci, kdy bych se jindy sotva ploužil, jsem běžel naplno. Nakonec jsme doběhli do cíle ve výborném čase 14h16min na prvním místě.

Toto vítězství mě těší mnohem víc, než jakýkoliv individuální úspěch. Běhání totiž není jenom o tréninku, závodění a vyhrávání. To nejlepší, co může být, je radost sdílená s přáteli.