Sportovní prohlídka

V rámci naší „hvězdné cesty“ jsme dostali možnost absolvovat zátěžový test, abychom zjistili, jaká je naše aktuální forma, kde jsou naše rezervy a na čem můžeme ještě zapracovat. Nikdy předtím jsem na podobném testu nebyla, takže jsem byla lehce nervózní z toho, co mě čeká a jak to bude probíhat, ale zároveň jsem se těšila, že se zas o sobě dozvím něco nového

V sobotní dopoledne jsme se pak spolu s několika dalšími hvězdami sešli v pražské ordinaci, kde už na nás čekal pan doktor a taky běžecký pás. Nejdříve nám detailně vysvětlil celý princip testování, v jakých intervalech budeme na páse běhat a kolikrát, že nám mezitím budou odebírat krev, a taky že si přeměří skladbu tuků/svalů a jiných látek v těle. 

Následně na to už si mě měřili, vážili... a šlo se běhat. Každý interval představoval 4 minuty, pak 1 minuta přestávky, kdy mi brali krev. To celé čtyřikrát. Mezitím se měnila rychlost běhu, začali jsme na střední intenzitě a naopak poslední minuty jsem odběhla v max. rychlosti. No docela jsem se u toho zapotila. 

Nakonec s námi pan doktor prošel veškeré výsledky, jak z pásu, tak z měření skladby těla. Osobně mě výsledky překvapily, jelikož jsem zjistila, že běhám ve špatné „zóně“ a měla bych změnit základní tempo. Naopak příjemné bylo zjištění, že s poměrem svalů/tuků na tom nejsem tak špatně a odteď vím, jak na tom zapracovat, aby ty hodnoty byly ještě lepší.

Upřímně musím říct, že testování pro mě bylo přínosné, hlavně i kvůli tomu, že budu moct sledovat, jak se bude moje forma v průběhu tréninků měnit a kam se za tu dobu posunu.