Běžecké závody

Kouzlo závodů spočívá v neuvěřitelném množství pozitivní energie, která vás na závodech doslova obklopuje ze všech stran. Na běžeckých závodech jsem poznala nové přátele – partu, se kterou trénuji a spoustu dalších příjemně naladěných lidí, kteří stejně jako já milují běh a smích. Závody se mi tedy staly místem, na které se neustále těším.

Jaké mám pocity? S každým závodem přichází samozřejmě i nervozita.
Rituálem se mi stalo brzké vstávání, snídaně, kafe a mé neustále „cupitající nohy“ sem a tam nervózně po bytě. Vlastně se pořádně uklidním až na závodech, kde se potkám s přáteli, se kterými si tu atmosféru pořádně vychutnám. Nejkrásnější pocit mi pak vynahradí samotné doběhnutí do cíle. Pokaždé si řeknu „WOOW, ta dřina stála za to!“

Běh je takový typ euforie a dřiny zároveň. S každým krokem se mi hlavou honí nejrůznější myšlenky, anebo nemyslím vůbec na nic, a prostě běžím. Občas je terén náročný nebo se nezadaří po zdravotní stránce a do závodu je třeba investovat hodně úsilí a energie. Běh není ani tak o nohách jako o hlavě, záleží na tom, jak moc jste odolní, a co vše vydržíte. Ať je to jakkoliv, běh bude vždycky má srdeční záležitost. Bolavé nohy, bolavé svaly, to vše k tomu patří. Bolest potrvá jen chvíli, ale zážitky vám zůstanou na celý život!