Sportovní prohlídka

Zátěžové testy jsem si „odkroutila“ v Mohelnici. Celé testování probíhalo na běžeckém páse. Při běhu se navyšovala rychlost a sestřička v pravidelných intervalech odebírala vzorky krve malou jehličkou z uší. Touto metodou se měřila hladina laktátu.

Pro mě byl test celkově trochu hektický. Na testy jsem se dostavila s malým zpožděním, jelikož jsem hledala ordinaci kardiologie. Celé testování probíhalo v malé místnosti, která se rychle zadýchala a doslova ze mě lil pot i při rychlosti, která byla teprve na zahřátí těla. 

Bohužel jsem „odpadla“ po 20ti minutách v čase, který normálně zvládám běhat. Takže výsledek: rychlostní deficit, ale velmi dobrá vytrvalost. S trenérem Tomášem jsme telefonicky konzultovali testy, protože neodpovídají mým běžeckým výsledkům a dohodli se na společném tréninku na přeměření rychlosti. 

S Tomášem jsme běželi trasu na zahřátí, cvičili atletickou abecedu, 2x jsme odběhli trasu po 1km na čas a na závěr běh zpátky po stezce. Výsledky byly opravdu moc pěkné. Tomáš mě pochválil, že jsem skvělá běžkyně a dal mi pokyny k dalšímu cvičení. Takže testování nakonec dopadlo dobře.