Teplo

Na rovinu říkám, že trénink v teple prostě nezvládám. Ať dělám, co dělám, moje tělo se začne při teplotách nad 25 °C totálně přehřívat a veškerá sranda končí. Centrální procesor (mozek) přestává fungovat. Větráčky (plíce) fungují, jak když do nich někdo strčil šroubovák. Harddisk (žaludek) upozorňuje na brzký fatal error, který je veřejně opravdu velmi nepříjemný zážitek, kterému se snažím vyhnout.

V těchto teplotách tedy neběhám. Není to, ale tak, že bych běh na 3-4 měsíce v roce vysadila. Jen běhám brzo ráno nebo pozdě večer. Teploty jsou mnohem příjemnější a navíc si užijete prázdné cesty, na kterých potkáte maximálně velmi osamělé běžce.

Zdraví má totiž člověk jenom jedno a je potřeba si ho šetřit. Dřív jsem byla hrozná roura a opakovaně si uhnala různé druhy přehřátí organismu a to jsem si pokaždé říkala „Už nikdy“ a stejně se mi to zase stalo! Není nic lepšího než skvělou akci s kamarády strávit v posteli, a bát se zda doběhnete. Vemte si ze mne příklad, hodně pijte a vyhýbejte se vyšším teplotám, ať si nemusíte nadávat jako já. Makáme!