Hvězdy Sportisimo: Jana Hlavacká report z 1/2Maratonu Karlovy Vary

čas 2:28:51


Na startu jsme měli možnost být v koridoru A, ale to jsem nechtěla. Bála jsem se, že dav mne vyprovokuje k moc rychlému tempu a já to pak nezvládnu. S Lenkou jsme postupně zacouvaly do sektoru D a dál to nešlo, takže po startovním výstřelu jsme ještě dlouho čekaly, než jsme se dostaly na startovní koberec. Hned na startu Lenka zůstala za mnou a já běžela svým tempem. (Je ale třeba říct, takové tempo jsem v tréninku dávala jen výjimečně.)

Co se týká „strategie“, s Tomášem jsme byli domluveni, že nepoběžím na nějaké tempo, ale podle pulzu, což mi vyhovuje. Limit 165 BPM se mi nepodařil splnit, ale to co jsem běžela, pořád šlo. Poslední tréninky před půlmaratónem jsem měla pocit, že mi to neběží a jak mám těžké nohy. A v závodě to bylo naopak, skoro až do cíle mi nohy běžely sami a měla jsem je lehké. Asi největší krizi jsem měla na 20. km, kdy už mi nic kromě doběhu do cíle nemohlo pomoci, tak jsem zabojovala a povedlo se. Můj cíl 2:30 byl splněn. Čipový čas byl 2:28:51.

V cíli mi bylo na omdlení. Tentokrát jsem opravdu ze sebe vydala úplně všechno. Bylo to nádherné a díky za možnost tento závod běžet. A nesmím zapomenout ocenit fakt, že se Tomášovi podařilo mi napsat perfektní tréninkovou přípravu, takže jsem závod zvládla bez zranění a (pro mě) ve skvělém čase.

Tomáš Ondráček

Osobní trenér Sportisimo Hvězd

Zhodnocení trenéra:

Janča si závod naplno užila. V cílové rovince běžela ladně a to je pro trenéra vždy ta největší odměna. Byla to její půlmaratonská premiéra, kterou s přehledem zvládla.